23 ogledov

Vročica zapravila 16 točk prednosti

goran dragić miami heat Profimedias
Košarkarji Miami Heat so morali na tekmi severnoameriške lige NBA priznati premoč Brooklyn Nets. Med strelce sta se vpisala oba slovenska predstavnika.

Košarkarji Miamija so izgubili današnji dvoboj proti Brooklynu s 105:111. Barve floridske ekipe v severnoameriški ligi NBA branita tudi Goran Dragić in Beno Udrih. Prvi je v 34:16 minute dosegel devet točk, pet podaj in tri skoke, drugi pa v 13:44 minute dve točki in dve podaji.

Za zmago gostov si največ zaslug lastita Wayne Ellington in Shane Larkin. Ellington je dosegel 26 točk in zadel kar sedem metov za tri točke, Larkin pa je prispeval 26 točk in 12 skokov. V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Chris Bosh s 24 točkami in 12 skoki, dve točki manj je prispeval Dwyane Wade.

Trojni dvojček Stepha Curryja

Prvak NBA Golden State še naprej melje svoje tekmece. V tej sezoni je dosegel že 29 zmag in doživel le en poraz, zadnja žrtev zasedbe iz Oaklanda pa je bil Sacramento (122:103). V kalifornijskem dvoboju se je izkazal najbolj koristen igralec minule sezone Stephen Curry, ki je dosegel trojni dvojček: 23 točk, 14 skokov in deset podaj. Razpoložena sta bila tudi Klay Thompson z 29 in Draymond Green s 25 točkami.

Charlotte je na domačem parketu ugnal Los Angeles Lakers s 108:98, blestel pa je Kemba Walker, ki je v zadnji četrtini dosegel dosegel 18 od svojih skupno 38 točk. Veliko pozornosti je vzbudilo tudi srečanje bržkone najboljšega košarkarja vseh časov Michaela Jordana, sicer večinskega lastnika zasedbe iz Severne Karoline, in njegovega nesojenega naslednika - vsaj tako je bilo pred leti - Kobeja Bryanta, ki bo po koncu te sezone končal svojo igralsko kariero.

Clippers rešujejo čast Los Angelesa

Uspešnejša je bila druga zasedba iz mesta angelov, Los Angeles Clippers so slavili v ameriški prestolnici s 108:91. V odsotnosti poškodovanega Blake Griffin je zadeve v svoje roke vzel Chris Paul in dosegel 23, Jamal Crawford pa 21 točk. Indiana je na krilih Monte Ellisa, ki je dosegel 26 točk, ugnala Atlanto s 93:87, Orlando pa je bil boljši od New Orleansa s 104:89. Prvi strelec domače ekipe je bil Nik Vučević, sin nekdanjega jugoslovanskega reprezentanta in igralca Bosne Bore Vučevića, ki je dosegel 28 točk.

Chicago je premagal Toronto s 104:97, v ekipi iz vetrovnega mesta pa sta bila najbolj učinkovita Španec Pau Gasol in Tony Snell z 22 točkami. Ostroge iz San Antonia so premagale tekmece iz Minneapolisa s 101:95, strelsko pa sta bila najbolj razpoložena Kawhi Leonard in srbski novinec Boban Marjanović, oba sta dosegla po 17 točk.

Cleveland je slavil v Phoenixu s 101:97. Prvi mož LeBron James je za zmago prispeval zanj skromnih 14 točk, izkazal pa se je Kyrie Irving z 22 točkami. Utah je na domačih tleh ugnal Philadelphio s 95:91, najbolj prepričljiv mož na igrišču pa je bil Gordon Hayward s 24 točkami.

Liga NBA, izidi:

Miami Heat : Brooklyn Nets 105:111
Dragić: 9 točk, 5 podaj, tri skoki v 34:16 minute; Udrih: 2 točki in dve podaji v 13:44 minute

Washington Wizards : Los Angeles Clippers 91:108
Charlotte Hornets : Los Angeles Lakers 108:98
Indiana Pacers : Atlanta Hawks 93:87
Orlando Magic : New Orleans Pelicans 104:89
Chicago Bulls : Toronto Raptors 104:97
San Antonio Spurs : Minnesota Timberwolves 101:95
Dallas Mavericks : Milwaukee Bucks 103:93
Phoenix Suns : Cleveland Cavaliers 97:101