56 ogledov

Mazejeva le skomignila z rameni

tina maze fenninger vonn bansko super-g EPA
Anna Fenninger je z zmago na superveleslalomu zaostanek za Tino Mazo, ki je bila danes druga, znižala na 44 točk. Lindsey Vonn je bila tretja. Ilka Štuhec je osvojila spodbudno 13. mesto.

Anna Fenninger je zmagovalka superveleslalomske tekme za svetovni pokal v Banskem. Največja tekmica Tine Maze je bila 16 stotink hitrejša od slovenske šampionke in 28 od tretjeuvrščene Lindsey Vonn. Dobro predstavo je prikazala Ilka Štuhec, ki je z zaostankom sekunde in 66 stotink osvojila 13. mesto. Kot zadnja od treh slovenskih predstavnic se je na progo podala Vanja Brodnik, ki je bila 32. (+3,39).

Fenningerjeva je trenutno v vrhunski formi, saj je dobila tri od zadnjih štirih tekem za svetovni pokal, vključno s superkombinaijo, kjer je Tina veljala za nesporno favoritinjo. Razlika med slovensko in avstrijsko smučarko zdaj znaša samo še 44 točk, kar obeta zanimiv boj za veliki kristalni globus. Smučarska karavana se zdaj seli v Garmisch-Partenkirchen.

Hospova premagala Curtonijevo

Tehnično zahteven teren je v uvodnem delu tekme zateval dve žrtvi, saj sta odstopili Elena Fanchini in Daniela Marighetti. Prva smučarka, ki je uspešno opravila s progo Rolanda Platzerja, je bila Tessa Worley, ki si je prav tako privoščila veliko napako.

Sledil je nastop Elene Curtoni, vodilne smučarke pred odpovedjo sobotne tekme, je s prednostjo več kot treh sekund prevzela vodstvo.

Prva Slovenka Ilka Štuhec je bila ob prvem vmesnem času hitrejša od Francozinje, pri drugem je zaostajala slabe pol sekunde, v cilju pa dobro sekundo (+1,10). Laurenne Ross je za Štuhčevo zaostala natanko sekundo, tako da je bila Slovenka po šestih smučarkah - Ragnhild Mowinckel s številko 3 se je nastopu odpovedala - uvrščena na drugo mesto. Na tretje jo je z drugim časom izrinila Nadia Fanchini. Viktoria Rebensburg je prav tako zaostala za Curtonijevo in se zavihtela na drugo mesto.

Za Francozinjo je zaostala tudi Julia Mancuso, s prvega mesta pa jo je s stotinko prednosti izrinila Nicole Hosp. Sledil je ponesrečen nastop Stacey Cook (+1,97). Štuhčeva je po nastopu Američanke zasedala peto mesto.

Mazejeva prevzela vodstvo

S številko 17 se je s strmino spopadla Tina Maze! Črnjanka je imela ob prvem merjenju časa pet stotink prednosti pred Hospovo. Pri drugem je prednost narasla na 19 stotink. Razliko je obdržala do tretjega vmesnega časa (-0,15). V nadaljevanju je prednost še stopnjevala (-0,26). Nekaj vratc pred ciljem je bilo jasno, da bo Mazejeva prevzela vodstvo. Prednost pred Avstrijko, ki je športno zaploskala Slovenki, je v cilju znašala 39 stotink.

Fenningerjeva v brutalni formi

Anna Fenninger si je v prvih nekaj sekundah nabrala 36, do drugega merjenja pa prednost povečala na 43 stotink. Do tretjega vmesnega časa je dodala še dve stotinki (-0,45), nato pa do cilja nekaj izgubila, a ne dovolj.

Ob zadnjem merjenju je imela 26, ob prihodu v cilj pa 16 stotink prednosti pred slovensko smučarko. Mazejeva je na mestu za vodilne smučarke le skomignila z rameni. Sledil je nastop Lindsey Vonn, ki se je uvrstila na tretje mesto. Z nastopom Tine Weirather se je zaključil seznam kandidatk za najvišja mesta.

Fenningerjeva je svoj zaostanek za Tino zmanjšala na 44 točk. Avstrijka je po zmagi na superkombinaciji dejala, da se v skupnem seštevku ni kaj bistveno spremenilo, saj še vedno zaostaja za Tino. Obe smučarki sta pred nadaljevanjem sezone napovedali ogorčen boj za veliki kristalni globus.