45 ogledov

Vettel dolgo vodil, zmagal pa Hamilton

Räikkönen Verstappen VN Španije
1/7
V katalonski prestolnici se je razpletla peta dirka v letošnjem svetovnem prvenstvu.

Britanski dirkač v formuli 1 Lewis Hamilton (Mercedes) je zmagovalec pete letošnje dirke za svetovno prvenstvo.

Drugo mesto je na današnji preizkušnji za VN Španije v Barceloni zasedel Nemec Sebastian Vettel (Ferrari), tretji pa je bil Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull).

Hamilton je zmagal drugič v letošnji sezoni, v karieri pa je za nekdanjega svetovnega prvaka to že 55. zmaga.

V skupnem seštevku še naprej vodi Vettel s 104 točkami, drugouvrščeni Hamiltonom jim ima osem manj.

Odločilen 44. krog

Vettel v prvem ovinku prehitel Hamiltona, ki si je v soboto privozil prvi startni položaj, in v vodstvu vztrajal do 15. kroga, ko je zamenjal pnevmatike.

Deset krogov kasneje se je Nemec z lepim prehitevanjem Valtterija Bottasa zavihtel nazaj na vrh in ga zasedal vse do 44. kroga, ko ga je ujel in nato še prehitel Hamilton.

V zadnjih krogih je Britanec malce pobegnil Nemcu in nato s precej udobno razliko dirko zaključil na prvem mestu.

Dva od kandidatov za mesta pri vrhu - Kimi Räikkönen in Max Verstappen, sta odstopila že v prvem krogu.

Finec je trčil v rojaka Bottasa, nato pa še v Nizozemca in oba obsodil na predčasno slovo.

Tudi Bottas ni končal dirke, zaradi tehničnih težav je odstopil v 39. krogu.