17 ogledov

Največji derbi po notah rdečih vragov

Juan Mata EPA
Rdeči vragi so prišli do dragocenih treh točk na zelenici osovraženega rivala. Liverpool je na Anfieldu klonil z 1:2.

Največji angleški derbi se je končal z zmago Manchester Uniteda. Ta je bil v gosteh pri Liverpoolu boljši v večjem delu prvega polčasa, po čudoviti podaji Anderja Herrere pa je za vodstvo poskrbel Juan Mata. Španski dvojec je udaril že v 14. minuti, ko je Herrera z globinsko žoko našel vtekajočega rojaka, ki je zadel za 0:1.

Gostitelji so do prve prave akcije prišli šele v 35. minuti. Daniel Sturridge je na sredini kazenskega prostora našel Adama Lallano, strel slednjega pa je za las švignil po narobni strani desne vratnice Unitedovega gola.

Na začetku drugega polčasa je Lallano zamenjal kapetan Steven Gerrard, a na zelenici zdržal manj kot minuto. Ob nevarnem startu Herrere je nepravilno odreagiral in namerno pohodil Španca, s tem pa si je prislužil rdeči karton. Gostje so številčno premoč kaj hitro izkoristili. Po dvojni podaji z rezervistom Ángelom Di Marío je fenomenalen zadetek zabil Mata. Ta je s polškarjicami poslal žogo v malo mrežico.

A kljub nekaj težkim udarcem se domači niso vdali, za zanimiv zaključek tekme pa je poskrbel Sturridge. Ta je prišel do žoge precej na desni strani Unitedovega kazenskega prostora in jo z močnim udarcem poslal v bližnji kot Davida de Gee. Gostitelji so vse smeri usmerili v napad, a do pravih priložnosti niso prišli, gostje pa so čakali na protinapad. Vse dvome o zmagovalcu bi lahko v sodnikovem podaljšku razrešil Wayne Rooney, a je njegov strel iz enajstmetrovke zaustavil vratar Simon Mignolet.

United se je z zmago znova na dve točki približal drugemu Cityju, pred njim pa je tudi tretji Arsenal. Liverpool zdaj za vodilno četverico zaostaja že za pet točk.

Chelsea le ohranil prednost

Po prvih desetih minutah tekme v Hullu je izgledalo, da se bo Chelsea sprehodil do nove zmage, a so nato modri iz Londona pritisnili na gumb za samouničenje. Po dveh napakah v obrambi, pri drugem zadetku je žogo izgubil sicer odlični vratar Thibaut Courtois, so tigri za izenačenje potrebovali le slabo minuto.

V drugem polčasu so bili Londončani precej bolj aktivni, lepo priložnost je zapravil Cesc Fabregas, povedel pa bi lahko tudi Hull City, a se je Courtois v nekaj sekundah izkazal s tremi dobrimi obrambami. Jose Mourinho je bil nato zaradi poškodbe prisiljen v manjavo Diega CosteLoïc Rémy pa je potreboval le dve minuti za odločilni gol. Francoski napadalec je v eni svojih prvih akcij po podaji Williana preusmeril žogo proti golu s sredine kazenskega prostora, po slabem posredovanju vratarja Alana McGregorja pa se je okroglo usnje skotalilo čez črto. Večjih priložnosti kasneje več ni bilo.