13 ogledov

Barca slavila na vročih tleh

Luis Suarez, Lionel Messi EPA
V derbiju 11. kola je Barcelona po preobratu slavila na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán.

Zadnjo tekmo 11. kola sta v Andaluziji odigrala domača Sevilla in Barcelona. Katalonci so bili v prvem polčasu nadigrani, gostitelji so že v 15. minuti zasluženo povedli. Po izgubljeni žogi Neymarja pred domačim kazenskim prostorom je sledil protinapad, po dolgi žogi pa je Sergiju Robertu pobegnil Vitolo, se znašel sam pred vratarjem Marc-Andréjem ter Stegenom in ga tudi premagal.

Domači so bili tudi v nadaljevanju precej boljši, zapravili so nekaj priložnosti, povečanju vodstva je bil najbližje Vitolo, ki pa je na 15 metrih od gola povsem sam slabo streljal in okroglo usnje je poletelo mimo tekmečevih vrat. In nato so gostje izenačili iz edinega pravega napada. Do žoge je na levi strani prišel Neymar, potegnil proti sredini, nato pa podal nazaj do Lionela Messija, ki je z natančnim strelom z dvajsetih metrov zadel desni vratarjev kot.

V drugi polčas je Barcelona vstopila povsem spremenjena. Hitro je nanizala nekaj priložnosti, eno je zapravil Luis Suarez, stalno pa je pretil Messi. Ob njegovem strelu v zgornji vratarjev kot se je z obrambo izkazal Sergio Rico, po izjemnem slalomu skozi domačo obrambo pa je Argentinec sprožil preko vrat. Nato pa je Messi od sredine potegnil proti golu, v zadnjem hipu poiskal Suareza, ki je le še povsem neoviran poslal žogo pod nogo Rica za 1:2.

V naslednjih petih minutah je Sevilla pritisnila na gostujoča vrata, a je Barcelona z nekaj izbijanji v zadnjem hipu uspela zdržati. Domači so bili blizu remiju v 76. minuti, ko je Steven N'Zonzi po kotu preskočil gostujočo obrambo, v prazno je poletel tudi ter Stegen, a je žoga ob praznem golu za las zletela mimo vratnice. Na drugi strani zelenice je Messi z novo izjemno podajo na šestih metrih našel samega Suareza, a je Urugvajec streljal naravnost v Rica. V zadnjih minutah so se na terenu delili predvsem rumeni kartoni, rezultat pa se kljub nekaj priložnostim na obeh straneh ni več spreminjal.

Že v popoldanskih urah je zlahka do zmage prišel madridski Real, ki je z dvema goloma Garetha Bala in enim Alvara Morate s 3:0 odpravil Leganes. Beli balet je tako ostal na vrhu prvenstvene razpredelnice.