361 ogledov

Birsa z izjemnim golom poskrbel za tri točke

Valter Birsa EPA
V prvem kolu italijanskega prvenstva se je med strelce vpisal tudi slovenski reprezentant Valter Birsa.

Valter Birsa je bil najzaslužnejši za zmago Chieva na gostovanju v Vidmu. Nogometaši iz Verone so sicer povedli v 15. minuti dvoboja, ko je po Slovenčevi podaji v polno zadel Roberto Inglese. Udinese je uspel izenačiti še pred odhodom na odmor, a se je nato na začetku drugega polčasa Birsa tudi sam vpisal med strelce. Njegov projektil je bil neubranljiv za domačega čuvaja mreže. Boštjan Cesar je bil v kadru Verončanov, a je obsedel na klopi za rezervne nogometaše.

Zadovoljen je bil lahko po zadnjem sodnikovem žvižgu tudi nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović, ki je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, njegovi soigralci pa so na drugi strani kar trikrat zatresli mrežo povsem prenovljene Fiorentine. Do zmage s 3:0 je prišel tudi 'novi' Milan, ki je bil uspešen v gosteh pri Crotoneju in si z identično zmago kot Inter in Juventus deli prvo mesto na lestvici. Pri rdeče-črnih je uspešen debi od prve minute doživel Patrick Cutrone, 19-letnik je z glavo zabil drugi zadetek za goste, pri tretjem pa je bil podajalec.

V preostalih dveh tekmah so bili slovenski nogometaši poraženi. Jasmin Kurtić je odigral 70 minut proti Romi, zamenjal ga je Josip Iličić, edini zadetek na tekmi pa je za sinove volkulje v 31. minuti prispeval novinec Aleksandar Kolarov, ki je pred sezono prišel iz Manchester Cityja. Brez točk je ostal tudi Vid Belec, slovenski vratar je prejel dva zadetka ob porazu novinca Beneventa na gostovanju v Genovi pri Sampdoriji.