136 ogledov

Favorita do pričakovanih zmag

Romelu Lukaku Manchester United EPA
V elitni angleški ligi sta bili v nedeljo odigrani zadnji dve tekmi uvodnega kola.

Manchester United je gostil West Ham United in prišel do gladke zmage (4:0), s katero je po prvem kolu zasedel vrh prvenstvene lestvice.

"Rdeči vragi" so povedli v 33. minuti, po akciji Marcusa Rashforda je natančno zaključil Romelu Lukaku. Isti igralec je v 53. minuti podvojil prednost, zabil je z glavo po prostem strelu Henrika Mhitarjana

Burnley Premier League Šport Šokanten začetek za branilce naslova

West Ham bi nato lahko znižal, ko je Marko Arnautović stresel prečko, toda vse dvome o zmagovalcu je v 88. minuti razblinil Anthony Martial (tudi njemu je asistiral Mhitarjan), končni izid pa je postavil Paul Pogba, ki je presenetil slabo postavljenega Joea Harta.

Neumnost Shelveya pomagala Tottenhamu

Jonjo Shelvey Newcastle | Avtor: EPA EPA

Tottenham je gostoval pri povratniku Newcastle Unitedu in z igralcem več prišel do popolnega izkupička (0:2).

Prvi polčas se je končal brez zadetkov, na začetku nadaljevanja pa je bil pri domačih izključen Jonjo Shelvey, potem ko je nešportno stopil na nogo ležečega Delleja Allija.

Prav Alli je bil tisti, ki je v 61. minuti po asistenci Christiana Eriksena načel mrežo "srak", v 70. minuti je končni izid, tudi po podaji Eriksena, iz bližine postavil Ben Davies.

Arsenal Leicester City Premier League Šport Spektakularen uvod v angleško ligaško sezono