360 ogledov

Galebi strli topničarje, City pred naslovom

Arsenal Brighton Epa Brighton je na stadionu Emirates premagal Arsenal.
V nedeljo so bile odigrane tri tekme v Premier League. Igrala sta oba pretenedenta za naslov - Manchester City in Arsenal.

Nogometaši Manchester Cityja so v 36. kolu angleškega prvenstva v gosteh premagali Everton (0:3) in naredili velik korak proti novemu državnemu naslovu prvaka. Na roko mu je šel tudi izid drugouvrščenega Arsenala. Londončani so danes doma izgubili proti Brightonu (0:3).

City ima zdaj na vrhu prvenstvene lestvice s tekmo manj štiri točke prednosti pred Arsenalom, do konca pa sta še dva kroga. Tretja in četrta sta Newcastle in Manchester United, ki imata po 66 točk.

Pri sinje modrih je danes blestel İlkay Gündoğan. Ta je City v 37. minuti popeljal v vodstvo, dve minuti zatem pa podal Erlingu Hålandu. Po dobrih petih minutah nadaljevanja je bil nemški vezist znova natančen in postavil končnih 3:0.

Arsenal je imel možnost, da se Cityju znova približa na točko zaostanka, a mu je načrte prekrižal letos sijajni Brighton. Gostje z južne angleške obale so povedli na začetku drugega polčasa, ko je zadel Julio Enciso. Ob koncu dvoboja sta zadela še Deniz Undav in Pervis Estupiñán.

Brighton je s 17. zmago v sezoni skočil na šesto mesto lige in je na mestih, ki ob koncu sezone peljejo v Ligo Evropa. Zasedba Roberta de Zerbija ima tudi nekaj odigranih tekem manj, kot ekipe okoli njih, tako da je pred zadnjimi tekmami sezone v dobrem položaju.

Brentford je danes doma ugnal West Ham (2:0). V prvem polčasu sta za domače zabila Bryan Mbeumo in Yoane Wissa.

Kolo bosta v ponedeljek sklenila Leicester City in Liverpool.