21 ogledov

Ibra PSG rešil pred sramoto

Zlatan ibrahimović PSG EPA
Izmed petih največjih evropskih lig so letošnje prvenstvo prvi začeli Francozi. Močno okrepljeni PSG je z zadetkom v zaključku srečanja pred sramotnim porazom na gostovanju pri Lorientu rešil prvi zvezdnik Zlatan Ibrahimović (2:2). Aktualni prvaki, nogometaši Montpellierja, so začeli z neodločenim izidom proti Touluseu (1:1). Lyon v gosteh ugnal Rennes (0:1).

PSG je za drage in zvezdniške okrepitve plačal skoraj neverjetnih 240 milijonov evrov, a prvenstvo skorja začel s šokantnim porazom na gostovanju pri Lorientu (2:2). Domači so povedli že v peti minuti, ko je lastno mrežo zatresel Maxwell, tik pred odhodom na odmor pa je prednost podvojil Jeremy Aliadiere. Katarski milijoni v tistem trenutku niso veliko pomenili, vendar pa so Zlatan Ibrahimović in soigralci v drugem delu le strnili vrste in prišli vsaj do točke. Izid je v 65. minuti znižal ravno Ibrahimović, ki se je na Park princev preselil iz Milana. Parižani so do točke prišli šele v 90. minuti, ko je Ibrahimović zadel še drugič, tokrat iz enajsmetrovke, ki jo je zakrivil Gregory Bourillon.

Aktulani prvaki iz Montpellierja so prav tako začeli z neodločenim izidom. Brez prvega strelca Olivierja Girouda, ki jo odšel v Arsenal, so branilci naslova prišli do točke proti Toulouseu (1:1).