179 ogledov

Končana sirska nogometna pravljica

Avstralija Sirija kvalifikacije za SP 2018 epa V Rusijo prihajajo najboljši nogometaši na svetu in z njimi zabave željni navijači.
Nogometaši Avstralije so po zmagi nad Sirijo v podaljšku korak bližje nastopu na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Rusiji.

O nastopu Avstralcev na SP 2018 bodo odločale dodatne kvalifikacije s četrtouvrščeno ekipo Concacafa, kjer nastopajo moštva Srednje in Severne Amerike.

V "play offu" sta se obe tekmi med Sirijo in Avstralijo v rednem delu končali 1:1. Na povratni tekmi v Sydneyju je Sirijo v vodstvo popeljal Omar Al Soma že v šesti minuti, v 13. pa je izenačil Tim Cahill. Moštvi sta zato odigrali podaljšek, Cahill pa je bil v 109. minuti tudi strelec odločilnega gola.

hrvaška ukrajina SP 2018 Šport Srbi neposredno na SP, Hrvati v dodatne kvalifikacije