445 ogledov

Madrid na pragu naslova, zdrs Atlética

Marco Asensio Osasuna Madrid Epa
V sredo so bile odigrane tri tekme 33. kola v elitni španski nogometni ligi.

Vodilni Real Madrid je na gostovanju pri Osasuni storil nov velik korak proti osvojitvi naslova. Po zanimivi tekmi je v Pamploni vpisal vse tri točke (1:3).

Gostje so povedli v 12. minuti, ko je odbito žogo v mrežo potisnil David Alaba. Domači so hitro izenačili, iz bližine je mrežo zatresel Ante Budimir. Še pred polčasom je za novo prednost belih še en odbitek pospravil Marco Asensio. Zmaga Madrida bi lahko bila še izdatnejša, a je vratar Sergio Herrera v nadaljevanju ubranil kar dve enajstmetrovki Karimu Benzemaju, preden je Lucas Vázquez postavil končni izid v sodnikovem dodatku.

Chelsea Arsenal Premier League Šport Man City brez napake, Arsenal prestrelil Chelsea

Manjši zdrs v boju za Ligo prvakov si je privoščil madridski Atlético, doma si je razdelil plen z Granado (0:0). Andaluzijcem, ki sicer niso pretirano ogrozili vrat Jana Oblaka, bo točka prišla še kako prav v boju za obstanek.

Na varnih mestih se je po slavju v Vigu nad Celto (0:2) znašel madridski Getafe. Oba gola je prispeval Borja Mayoral.

Federico Bernardeschi Coppa Italia Šport Juventus brez težav do velikega finalnega derbija