339 ogledov

Nemci popolni, Črnogorcem ni uspelo

Nemčija Azerbajdžan epa Nemci so v drugem polčasu zlomili odpor Azerbajdžancev.
V nedeljo so evropske reprezentance v skupinah C, E in F zaključile z rednim delom kvalifikacij za SP 2018.

V skupini C so bile vse pomembnejše reči rešene že pred zadnjim krogom. Jasno je bilo, da se bo na SP uvrstila Nemčija, v dodatne kvalifikacije pa bo odšla Severna Irska.

Malo manj pomembni vprašanji sta bili, ali bo Nemčija kvalifikacije končala brez izgubljene točke in ali bo tretja Češka ali Norveška. Češka za potrditev tretjega mesta ni imela težkega dela, premagala je San Marino (5:0), Norveški tako ni pomagala niti zmaga proti Severni Irski (1:0).

Roman Bezjak Slovenija Škotska kvalifikacije za SP Kvalifikacije za SP Šport Slovenci potrli Škote in razveselili Slovake

Nemci pa so na domači tekmi proti Azerbajdžanu hrvaškega trenerja Robija Prosinečkega še desetič zmagali (5:1), čeprav ne ravno na način, ki so ga kazali na prejšnjih tekmah. Polčas v Kaiserslaternu se je celo končal neodločeno, Leon Goretzka je domače popeljal v vodstvo, izenačil je Ramil Šejdaev. Toda v drugem delu so Nemci vendarle pokazali tisto, kar so od njih navijači pričakovali, in še s štirimi goli napolnili mrežo tekmecev. Goretzka se je še enkrat vpisal med strelce, natančni so bili tudi Sandro Wagner, Antonio Rüdiger in Emre Can.

Poljakom prvo, Dancem drugo mesto

Robert Lewandowski Poljska | Avtor: epa epa

V skupini E v zadnjem kolu ni bilo niti presenečenj. Poljska je z domačo zmago (4:2) nad Črno goro potrdila prvo mesto v skupini, po pričakovanju pa so se v dodatne kvalifikacije uvrstili Danci.

Ob gostiteljici Rusiji so si SP že zagotovile Nemčija, Anglija, Belgija, Španija, Poljska, Brazilija, Iran, Japonska, Južna Koreja, Savdska Arabija, Nigerija, Mehika, Egipt in Kostarika.

Poljaki so proti Črnogorcem, ki so upali na poraz Dancev in svojo zmago, kar bi jim zagotovilo drugo mesto, že po 16 minutah vodili z 2:0, Črnogorci so se v drugem delu vrnili, izid izenačili, toda prvi zvezdnik domače ekipe Robert Lewandowski je s svojim 16. golom, kar je rekord v evropskih kvalifikacijah za SP in EP, domačo ekipo spet popeljal v vodstvo, nato pa so gosti dosegli še avtogol.

Srečko Katanec Slovenija Škotska kvalifikacije za SP Slovo Šport To je Katanec povedal po svoji zadnji tekmi

Danska, ki realnih možnosti za neposredno uvrstitev ni imela, je v zadnjem kolu drugo mesto potrdila s točko na domači tekmi proti Romuniji (1:1). Danci so povedli v 59. minuti z golom Christianom Eriksena iz enajstmetrovke, nato so dobili še številčno premoč na igrišču, niso je uspeli izkoristiti, v 88. minuti so celo prejeli gol, kar pa ni bilo usodno.

V tekmi, ki ni odločala o ničemer, sta se Kazahstan in Armenija razšla z neodločenim izidom (1:1). Kazahstanci so tekmovanje končali s tremi točkami, Armenci s sedmimi.

Slovaki drugi, a še trepetajo

Adam Nemec Slovaška | Avtor: epa epa

V "slovenski" skupini F v kvalifikacijah za SP 2018 si je po današnjem zadnjem kolu drugo mesto zagotovila Slovaška. Poleg tekme v Ljubljani, ko je Slovenija igrala neodločeno s Škotsko (2:2), so Angleži v gosteh premagali Litvo (0:1), Slovaki pa doma Malto (3:0).

ronaldo portugalska SP 2018 Šport Portugalci in Švicarji za prvo mesto

Slovaška je po zadržanem začetku zanesljivo premagala odpisano Malto, kar je bilo na koncu, ob razpletu tekme v Ljubljani, dovolj. Malta je zdržala do 33. minute, ko je zadel Adam Nemec, za Slovaško sta pozneje zadela še enkrat Nemec v 62. in Ondrej Duda v 69. Kljub drugemu mestu Slovaki še niso v dodatnih kvalifikacijah, saj bi lahko postali najslabša drugouvrščena izbrana vrsta v vseh devetih skupinah.

SP v Rusiji bo med 14. junijem in 15. julijem 2018.

Za Anglijo je bila tekma v Litvi le še formalnost, ki jo je opravila z minimalnim uspehom. Za zmago je bil dovolj že gol Harryja Kanea v 27. minuti z bele točke.