6 ogledov

Netopirji že strašijo Real

David Villa je zabil svoj 13. in 14. gol v sezoni, poljubil kapetanski trak Vale
1/14
Status edinega resnega zasledovalca gigantov Barcelone in Reala Madrida je Valencija upravilčila z zmago na bližnjesosedskem derbiju proti Villarrealu (4:1). Za Realom zaostajajo le še za tri.

Lokalni derbiji med Valencio in Villarrealom morda niso tako razvpiti, kot kateri drugi obračuni na Pirenejskem polotoku, a prav vedno nam ponudijo pravo revijo napadalnega nogometa. To se je uresničilo tudi v nedeljo, ko je rumena podmornica na Mestallo prišla zdravit rane po izpadu iz pokala, kar se je pripetilo tudi domačim netopirjem.

Ti so v furioznem prvem polčasu oblegali vrata gostov in povedli z 2:0 - najprej je z izjemnim strelom pod prečko zadel Ever Banega, svoj 13. gol v sezoni pa je dodal še kapetan David Villa iz enajstih metrov, za nameček pa je bil Kiko za svoje posredovanje v kazenskem prostoru "nagrajen" z rdečim kartonom. Ko je v drugem polčasu na 3:0 povišal še David Silva je bilo tekme konec, kljub temu da je Villarreal znižal izid po nesporazumu med branilcem in vratarjem v kazenskem prostoru domačih, po katerem je zadel Nilmar. Po nekaj neupravičeno razveljavljenih golih je v sodnikovem podaljšku četrti žebelj v krsto podmornice dodal še Villa s svojim drugim golom. Valencia tako ostaja edini pravi kandidat za morebiten poseg v monopol Barcelone in Real Madrida na vrhu Španije. Za belim baletom zaostajajo le še za tri točke ...

Athletic Bilbao, čigar trener je pred dvobojem tarnal, da bodo morali spremeniti politiko in začeti kupovati nebaskovske igralce, je prvič po septembru 2004 premagal Real Madrid. Lorente je šokiral goste in zadel že v tretji minuti. Pred tem so domači zadeli tudi dve prečki. Od takrat se je pritisk Reala iz minute v minuto le stopnjeval. Bolj se je živčna tekma (osem rumenih kartonov) bližala koncu, bolj so gostje pritiskali in pogosteje streljali na gol. Če jih ni zaustavil že bunker Athletica, je pa njihove strele zaustavil vratar Iraizoz. Čeprav je Real končal z igralcem več (izključen je bil Gurpegi) in je sodnik tekmo podaljšal za šest minut, je rezultat ostal nespremenjen 1:0.

Osasuna je v prvi tekmi 18. kola Primere že v prvih desetih minutah Espanyolu pokazala, kdo je gospodar na domačem terenu. Z goloma Juanfrana in Pandianija je Osasuna polčas dobila z 2:0. V 40. minuti so domači nogometaši ostali brez Lopeza, ki je moral predčasno zapustiti zelenico zaradi rdečega kartona. Gostje tega niso znali izkoristiti in so ponovili napako domačinov – v 50. minuti je bil izključen Roncaglia in tako sta obe moštvi tekmo zaključili z le desetimi možmi. V drugem polčasu na igrišču ni prišlo do zadetkov.