1225 ogledov

Nočna mora Slovakov, žalost v Črni gori

Škotska Slovaška kvalifikacije za SP 2018 Slovaki so na Škotskem od 23. minute igrali brez izključenega Roberta Maka.
Kvalifikacije za sevtovno prvenstvo v Rusiji se bližajo koncu. V skupinah C, E in F so v četrtek odigrali predzadnje deveto kolo.

V skupini F je Slovenija klonila v Angliji po golu Harryja Kana v 94. minuti (1:0) in ima le še teoretične možnosti za preboj na svetovno prvenstvo. "Gordie Albion" si je z zmago zagotovil prvo mesto v skupini.

Harry Kane Jan Oblak Anglija Slovenija Wembley Kazalo je odlično Šport Kane v 94. minuti zaprl vrata v Rusijo

Škoti so, potem ko so imeli od 23. minute igralca več (dva rumena kartona je dobil Robert Mak), doma strli odpor Slovaške (1:0). Mrežo je, s pomočjo srečnega odboja, v 89. minuti zatresel Chris Martin

Malta je prišla do prve točke, doma je remizirala proti izbrani vrsti Litve (1:1), potem ko je po prvem polčasu celo vodila.

Slovenija se teoretično še lahko uvrsti na drugo mesto in s tem v dodatne kvalifikacije za SP. V nedeljo mora premagati Škotsko z dvema zadetkoma razlike in upati, da bi Malta na Slovaškem ostala neporažena. Če bo Slovaška zmagala, bo zasedla drugo mesto, če Škoti ne bodo slavili v Ljubljani.

srečko katanec selektor slovenija anglija Katanec Šport Katanec: "V nedeljo bo moja zadnja tekma"

Nemci potrdili prvo mesto

Severna Irska Nemčija | Avtor: epa epa

V skupini C sta Severna Irska in Nemčija obračunali za prvo mesto. Pred tekmo ju je ločilo pet točk, Nemčija je tako potrebovala le remi, da bi si zagotovila prvo mesto in neposredno napredovanje na mundial. A prišla je do vse treh z zmago (1:3). Že v drugi minuti se je med strelce med branilci naslova vpisal Sebastian Rudy, v 21. minuti je zadel Sandro Wagner, v 86. minuti je bil natančen še Joshua Kimmich. Tolažilni gol za domače, ki so si že pred tem zagotovili drugo mesto, je zabil Josh Magennis.

Norveška je vpisala prepričljivo zmago proti San Marinu (0:8). Hat trick je zabeležil Mohamed Elyounoussi, Joshua King je dodal dva gola. V Bakuju je Azerbajdžan izgubil proti Češki (1:2).

Poljaki blizu, Črnogorci daleč od mundiala

Robert Lewandowski Armenija Poljska | Avtor: epa epa

V skupini E so bile v igri za napredovanje dva kroga pred koncem kvalifikacij in eno od prvih treh mest še tri reprezentance. V najboljšem položaju je bila Poljska, ki je na osmih tekmah zbrala tri točke več kot Danska in Črna gora.

Preostale tekme 9. kola kvalifikacij bodo v petek in soboto. V nedeljo, ponedeljek in torek bodo še tekme zadnjega kola.

Poljska je v obračunu s peto reprezentanco skupine Armenijo pričakovano vknjižila nove tri točke (1:6), že po prvem polčasu je vodila z 1:3. Prvi zvezdnik Poljske Robert Lewandowski je zadel trikrat. Izvrstni strelec je zdaj pri 50. reprezentančnih golih in je prvi strelec svoje države. V kvalifikacijah za SP je zadel petnajstič.

Če bi se obračun med Črno goro in Dansko končal z remijem, potem bi se Poljaki že uvrstili v Rusijo, toda Danci so na koncu slavili (0:1). Junak je bil Christian Eriksen z golom v 16. minuti, danski zvezdnik je zadel z roba kazenskega prostora.

Romunija je za tretjo zmago v kvalifikacijah ugnala Kazahstan (3:1), dvakrat se je med strelce že v prvem polčasu vpisal Constantin Budescu.