204 ogledov

Povsem drugačen obraz Liverpoola

Harry Kane
Liverpool je v angleškem prvenstvu doživel visok poraz.

Liverpool se je med tednom poigral z Mariborom in v Ligi prvakov zmagal z rezultatom 7:0, le nekaj dni kasneje pa so izbranci Jürgena Kloppa prikazali povsem drugačno igro. Z rezultatom 4:1 jih je premagal Tottenham.

Tako kot na Ljudskem vrtu, ko so Liverpoolčani hitro zabili dva zadetka, se je tudi na slovitem Wembleyju ena mreža dvakrat hitro zatresla, na nesrečo redsov tokrat prav njihova. Že v četrti minuti je na levi strani kazenskega prostora pobegnil branilcem v zadnjem času nezaustavljivi Harry Kane, ki se je nato izognil še posredovanju vratarja Simona Mignoleta in zadel za 1:0. Le osem minut kasneje je Kane izkoristil skok v prazno branilca Dejana Lovrena, potegnil proti golu, nato pa podal na nogo Son Heung-minu, ki mu ni bilo težko iz prve povečati vodstva domačih.

Lovren, ki je zakrivil oba zadetka gostov, je bil zamenjan, v igro pa je vstopil precej ofenzivnejši Alex Oxlade-Chamberlain, Liverpoolčani pa so odgovorili z zadetkom Egipčana Mohameda Salaha. A že pred polčasom je Tottenham obnovil prednost dveh zadetkov, ko je Dele Alli sprožil na robu kazenskega prostora z volejem po izbijanju z glavo branilca Joela Matipa. Zadnje upanje za preobrat je nato v 56. minuti uničil Kane. Po visoki žogi Kierana Trippierja s prostega strela je Mignolet boksal žogo, ta je padla pred Jana Vertonghna, Belgijec pa je silovito udaril. Roberto Firmino je posredoval na golovi črti, a je okroglo usnje prišlo do Kana, ki ga je zabil v mrežo za končnih 4:1.

Liverpool je na prvih devetih prvenstvenih tekmah prejel 16 zadetkov, kar je največ na tolikšnem številu dvobojev po sezoni 1964/65, ko so jih prejeli 20. "Tottenham je povsem zasluženo zmagal. Smo odlična ekipa, a moramo popraviti nekatere reči. Tekme nismo dobro odprli, nismo se dobro pripravili na začetek obračuna. Dejan Lovren je bil zamenjan, a to bi lahko bil kdorkoli od nas. Nekako smo se vrnili, nato pa smo prejeli nemaren gol, ki nas je dokončno pokopal," je po tekmi dejal kapetan redsov Jordan Henderson.

Tottenham je po spodrsljaju Manchester Uniteda, ki je v soboto z 1:2 klonil pri Huddersfieldu, tega točkovno ujel in se utrdil na tretjem mestu.

Poražen je bil tudi drugi klub iz mesta Beatlov. Everton je gostil Arsenal, topničarji pa so pokazali morda najboljšo predstavo v sezoni. Kljub silovitemu naletu so se nogometaši Arsena Wengerja, ta je praznoval 68. rojstni dan, v 12, minuti sicer znašli v zaostanku, ko je mojstrsko izven kazenskega prostora udaril Wayne Rooney. Vendar se je v nadaljevanju dvoboja igralo predvsem na en gol, gostje pa so zapravljali priložnost za priložnostjo. Kljub temu so že v prvem delu izenačili, ko je sicer sijajni Jordan Pickford odbil žogo predse po močnem udarcu Granita Xhake, Nacho Monreal pa je odbitek pospravil v mrežo.

Alexis Sanchez | Avtor: Profimedia Profimedia

Na začetku drugega polčasa je tokrat sijajni Mesut Özil izkoristil podajo z leve strani Alexisa Sancheza in v protinapadu zadel z glavo, po drugem rumenem kartonu za domačega vezista Idrisso Gueyeja pa se je med strelce po natančni podaju Özila vpisal še Alexandre Lacazette. Arsenal bi lahko zabil še nekaj golov, v zaključku tekme pa je bil po lepi podaji povratnika Jacka Wilshira natančen Aaron Ramsey, ki je zadel po enem izmed svojih značilnih vtekanjih v kazenski prostor.

Obe mreži sta se nato zatresli še po enkrat v sodniškem dodatku. Najprej je Monreal s slabo podajo v težave spravil vratarja Petra Čecha, ki je skušal preigrati Oumarja Niasseja, a mu je ta vzel žogo in zadel za 2:4, na drugi strani zelenice pa je po samostojni akciji zadel še Sanchez.

Po novem porazu se je še dodatno zatresel stolček Ronalda Koemana, Everton se je znašel na mestu, ki ob koncu prvenstva vodi v nižji razred angleškega nogometa.