157 ogledov

Ramos zabil deset tisoči gol v zgodovini lige prvakov

Sergio Ramos Profimedia
Arsenal in PSV Eindhoven sta si po tekmah drugega dne 5. kroga nogometne lige prvakov zagotovila nastop v osmini finala, v torek pa že Atletico Madrid Jana Oblaka, Lazio, Dortmund in Barcelona. Na tekmi med Sevillo in PSV Eindhovnom (2:3) je Sergio Ramos za poražene domače dosegel deset tisoči gol v zgodovini tekmovanja.

V skupini A je Galatasaray v zgodnji večerni tekmi pred svojimi vročekrvnimi navijači zaostajal, na koncu pa iztržil neodločen izid 3:3 z Manchester Unitedom. Ta je nizal nevarne napade v zadnjih 20 minutah, ki pa mu niso prinesli zmage.

Pred tem zaključkom dramatične tekme je United dvakrat zapravil vodstvo z dvema goloma razlike. Točka je bila boljši izkupiček za Turke. Ti bodo tako imeli v zadnjem krogu usodo v svojih rokah pred gostovanjem na Danskem.

liga prvakov | Avtor: Epa Epa

Za Bayernom iz Münchna, ki je že kar nekaj časa zmagovalec skupine, imajo vse preostale tri ekipe možnost napredovanja, v najslabšem položaju na zadnjem mestu so Otočani. Pozno zvečer sta se na Bavarskem namreč Bayern in Koebenhavn razšla z remijem brez zadetkov.

Podobno kot v skupini A sta tudi v skupini B najprej igrala Sevilla in PSV Eindhoven, potem je bil na vrsti drugi dvoboj. Španski gostitelji so vodili z 2:0 do 68. minute.

Za 1:0 je najprej jubilejni gol v ligi prvakov v 24. minuti zadel Ramos. PSV je v nadaljevanju prišel do popolnega preobrata za nadaljevanje lige prvakov, ko je Pepe v 92. minuti zadel za 3:2.

Arsenal je do dvanajste točke prišel po visoki zmagi nas Lensom, bilo je kar 6:0, pet golov je v francosko mrežo padlo v prvem polčasu, Kai Havertz, Gabriel Jesus, Bukayo Saka in Gabriel Martinelli pa so zadeli v prvih 27. minutah.

Real Madrid je, ki je zmagal v skupini C, je premagal Napoli s 4:2 (2:1), italijanska zasedba ima sedaj na drugem mestu sedem točk, tri več od tretje Brage, to bo gostila doma v zadnjem krogu. Braga je doma zapravila priložnost, da bi se še bolj približala Napoliju, saj je le remizirala z Unionom Berlinom.

V skupina D sta se obe srečanji končali z remijema, po katerih sta do enajstih točk in nedosegljivih prednosti pred tekmecema prišla Real Sociedad doma proti Salzburgu (0:0) in Inter v gosteh pri Benfici (3:3).