137 ogledov

Rdeči vragi udaren uvod podkrepili z novo zmago

Manchester United je v drugem krogu angleške Premier League v gosteh premagal Swansea City (4:0) in zasedel vrh prvenstvene lestvice.

Manchester United je odlično začel letošnjo premierligaško sezono, saj je po zmagi v uvodnem krogu proti West Hamu (4:0) tudi v drugem krogu z enakim rezultatom nadigral Swansea City.

Valižani so se v prvem polčasu dobro upirali favoriziranim gostom, ki jih je pred premorom v vodstvo popeljal Eric Bailly.

Ekipi sta bili tudi v drugem polčasu dolgo časa enakovredni, zadnje minute rednega dela pa so minile ob popolni prevladi rdečih vragov, ki se po novi visoki zmagi lahko pohvalijo z visoko gol razliko (8-0!).

Najrej se je med strelce vpisal Romelu Lukaku, nato pa sta svoje dodala še Paul Pogba ter Anthony Martial in United se je veselil drugega popolnega izkupička v domačem prvenstvu.

Tri točke in prvo zmago v sezoni so po uvodnem remiju z Watfordom vpisali nogometaši Liverpoola. Redsi so na Anfieldu gostili Crystal Palace, edini gol na srečanju pa je padel v 73. minuti, ko je bil natančen Sadio Mane.

V večernem dvoboju je Stoke City na domačem igrišču odščipnil točke Arsenalu. Mož odločitve je bil posojeni nogometaš Paris Saint-Germaina Jese Rodriguez. Domači so vpisali prve točke v sezoni, topničarji pa po dramatični zmagi v prvem krogu ostajajo pri treh.