258 ogledov

Šokanten začetek za branilce naslova

Burnley EPA
Nogometaši Chelseaja so novo sezono odprli z domačim porazom proti Burnleyju.

Chelsea, ki je v minuli sezoni prepričljivo osvojil angleško prvenstvo, je slabo startal v obrambo naslova. Pred domačimi navijači je četo Antonia Conteja premagal Burnley, ki se je v minuli sezoni boril le za obstanek med elito, prav gostovanja so bila trn v peti ekipi Seana Dycha . Dvoboj na Stamford Bridgu se je končal z rezultatom 2:3.

Reči na zelenici so se za modre zakomplicirale že v 14. minuti dvoboja, ko je Gary Cahill , ta je prvič popeljal soigralce na igrišče kot kapetan, prejel direktni rdeči karton zaradi prekrška nad Stevenom Defourjem . Burnley je številčno prednost znal izkoristiti, ob zmedenih gostiteljih je že v prvem polčasu trikrat zatresel mrežo Thibauta Courtoisa . Z volejem in glavo je bil natančen Sam Vokes , drugi gol za goste pa je zabil Stephen Ward .

Nogometaši Chelseaja so precej bolje zaigrali v drugem polčasu, rezervist Alvaro Morata pa je kmalu po svojem vstopu v igro v 69. minuti zadel z glavo. A upi na preobrat so bili končani v 81. minuti, ko je po prekršku nad Jackom Corkom svoj drugi rumeni karton dobil Cesc Fabregas . Kljub dvema igralcema manj je David Luiz znova približal domače na gol zaostanka, v sodnikovem dodatku pa je bil bliže zadetku Burnley, Robbie Brady je s prostega strela zatresel vratnico.

V zadnjih tenutkih do remije

Včerajšnja uvodna tekma prvenstva se je končala z zmago Arsenala proti predlanskemu prvaku Leicestru s 4:3, le zadetek manj pa je bil dosežen tudi na prvem nedeljskem obračunu. Liverpool je gostoval v Londonu pri Watfordu in se hitro znašel v zaostanku, ko je z glavo zadel Stefano Okaka .

Rdeči, ti so v tekmo krenili brez Philippa Coutinha , ki ima po uradnih podatkih težave s hrbtom, po govoricah pa želi izsiliti svoj prestop v Barcelono, so nato izenačili preko Sadia Maneja , a je po slabem posredovanju gostujoče obrambe, ki ni uspela izbiti žoge izpreg svojega gola, za končni izid prvega polčasa poskrbel Abdoulaye Doucoure .

Drugi polčas se je nato dolgo časa odvijal po željah navijačev Liverpoola. Roberto Firmino je izkoristil enajstmetrovko, ki je bila dosojena po prekršku nad novincem pri redsih Mohamedom Salahom , ista igralca pa sta sodelovala tudi pri naslednjem zadetku rdečih. Firmino je z lobom poskušal ukaniti vratarja, okroglo usnje bi zletelo mimo gola, a ga je Salah preusmeril v mrežo za 2:3.

Vratar Heurelho Gomes je kasneje zaustavil izjemno nevaren strel Alberta Morena , Joel Matip je zadel prečko, Gomes pa se je izkazal tudi z obrambo Dejanu Lovrenu . Zamujeno se je maščevalo. V 93. minuti je po podaji iz kota do žoge prišel novinec pri Watfordu Richarlison , po njegovem strelu/podaji pa je Simon Mignolet žogo dokaj nespretno poslal v svojo prečko. Pred vratarjem Liverpoola je bil pri odbitku prvi Miguel Britos , ki je v dveh letih igranja za Watford dosegel svoj drugi zadetek za klub.

Novinec na vrhu

Kar nekaj časa se je na gostovanju pri novincu v ligi Brighton & Hove Albionu mučil Manchester City, a je nato v drugi polovici drugega polčasa stvari na svoje mesto postavil Sergio Agüero , avtogol pa je za končnih 0:2 dosegel Lewis Dunk . Precej bolje se je odrezal drugi novinec med elito Huddersfield. Klub 21-letnega Slovenca Jona Gorenca Stanković a , ki je poškodovan, je v gosteh premagal Crystal Palace in slavil s kar 3:0, s tem rezultatom pa tudi skočil na vrh lestvice.

Arsenal Leicester City Premier League Šport Spektakularen uvod v angleško ligaško sezono

Do zmage je prišel tudi Everton, edini zadetek na dvoboju s Stoke Cityjem je zabil povratnik v ekipo Karamel Wayne Rooney . Ljubljenec občinstva v liverpoolskem klubu je bil natančen z glavo v zaključku prvega polčasa.