112 ogledov

Španec na Wembleyju potopil Spurse

V derbiju 2. kroga angleškega prvenstva je Chelsea v gosteh premagal Tottenham.

Tottenham se še naprej ne znajde na stadionu Wembley. Ta že v preteklih letih Spursom ni prinašal uspeha, ko so na njem igrali tekme lige prvakov, slabo pa se je za nogometaše iz severnega Londona na Wembleyju začela tudi sezona, saj so z 1:2 izgubili proti mestnemu tekmecu Chelseaju. Najslovitejši športni objekt v glavnem mestu Velike Britanije bo sicer v tej sezoni domovanje Tottenhama, ki gradi nov stadion. Spursi v minuli sezoni Premier League sploh niso klonili na stadionu White Hart Lane, to pa je bil že njihov sedmi poraz na zadnjih desetih tekmah na Wembleyju.

Novi napadalec Chelseaja Alvaro Morata je v uvodnih minutah tekme zgrešil lepo priložnost z glavo, nato pa so  na zelenici povsem zagospodarili gostitelji, najbližje zadetku je bil v prvih 45 minutah Harry Kane, ki je zadel vratnico. A sledil je šok za domače navijače, Chelsea je s prvim strelom na gol Huga Llorisa tudi povedel, izjemno je prosti strel izvedel Španec Marcos Alonso, ki je poslal žogo preko živega zidu v levi zgornji kot vrat domačega vratarja.

Tottenham je v drugem polčasu lovil zaostanek, naposled pa le prišel do zadetka, ko je po prostem strelu Christiana Eriksena nespretno z glavo žogo v svojo mrežo poslal rezervist Michy Batshuayi. Še pred tem so gostje preko Williana stresli okvir vrat. A prvaki so na izenačenje hitro odgovorili, domači obrambi je znova pobegnil Alonso in v 88. minuti zadel za končnih 1:2. Slabo je posredoval tudi Lloris.

Na prvi tekmi dneva je Huddersfield dosegel svoj prvi zadetek v Premier League, z 1:0 pa je v dvoboju novincev v ligi premagal Newcastle.