17 ogledov

Peiffer ugnal Fourcada, Fak tokrat slabši

Arnd Peiffer EPA
Nemec Arnd Peiffer je zmagovalec moškega biatlonskega sprinta v Oslu.

Za 10-kilometrsko progo z dvema streljanjema je porabil 24:57 minute in za 3,3 sekunde ugnal vodilnega v svetovnem pokalu Francoza Martina Fourcada, Rus Anton Šipulin na tretjem mestu pa je zaostal 15 sekund. Do točk se je med Slovenci prebil le Jakov Fak na 19. mestu.

"Tudi sam sem presenečen. Za zmago se mora sestaviti cel mozaik in danes je bil moj dan," je po zmagi povedal Nemec, ki je bil v smučini drobec sekunde počasnejši od Francoza, a je bil hitrejši na strelišču.

V nasprotju z vodilno trojico, ki je bila na strelišču obakrat stoodstotna, je moral Fak dvakrat v kazenski krog in zaostal 54,9 sekunde.

O napakah ni kaj dosti filozofirati

"To, da sem zgrešil strel v leže, me je presenetilo, zato sem bil kar malo paničen. Delal sem napake, ki so me kaznovale in o tem ni kaj dosti filozofirati. Strela pa zagotovo nista šla daleč od tarče. Tekaška popotnica za svetovno prvenstvo je vsekakor dobra, je pa do takrat še kar nekaj časa, zato je najbolj pomembno, da ostanem zdrav in delam pravilno. Seveda si želim biti boljši kot danes, ko sem dosegel eno izmed slabših uvrstitev v sezoni. Več moram delati na streljanju in na sproščenosti, na progi v teku mislim, da bom konkurenčen. Za jutri bi bil zelo vesel, če bomo med najboljšimi šestimi, kar pa bo zelo težka naloga," je po tekmi dejal Fak.

Klemen Bauer je bil ob treh kazenskih krogih z zaostankom 1:53 minute 49., Rok Tršan pa je kazenski krog obiskal dvakrat in s slabimi tremi minutami zaostanka osvojil 76. mesto.