32 ogledov

Slovenski encijani boljši od Srbov

ragbi Slovenija Saša Despot
Slovenska reprezentanca v ragbiju je na tekmi evropskega pokala narodov v skupini 2C v Beogradu premagala Srbijo s 33:17 (19:7).

Slovenci so šestmesečni premor in začetek novega ciklusa v evropskem pokalu začeli z izjemno pomembno zmago v Beogradu, v kateri so s štirimi zadetki prejeli še dodatno točko ter se vodilnem Luksemburgu približali na zgolj tri točke.

Tekmo so bolje začeli orli iz Srbije, ki so imeli večjo posest žoge, vendar se slovenski črti zadetka zaradi disciplinirane obrambe niso uspeli približati. Od 20. minute naprej pa so Slovenci dosegli tri zadetke, ob polčasu vodili z 19:7. Prednost so na začetku drugega dela še povečali, a gostitelji se niso dali. Zaostanek so znižali na 17:26. Preobrat jim ni uspel, še več, v zadnjih minutah tekme sta zmago Slovenije potrdila Jack Skofič in Peter Kavčič.

Naslednji teden na stadionu ŽAK v Ljubljani čaka encijane tekma proti Danski.