60 ogledov

Tehnična Muriću za poraz v Pionirju

Partizan Union Olimpija ABA
Union Olimpija je po slabše odigrani končnici doživela poraz v gosteh proti Partizanu (81:74). Odločilna je bila tehnična napaka Dina Murića v predzadnji minuti. Košarkarji Krke so po treh zaporednih porazih spet slavili, v Štuklju je prepričljivo padla Igokea (78:67).

Za košarkarji Uniona Olimpije ni najboljši teden. Za začetek so izgubili derbi lige ABA s Crveno zvezdo, potem ko so imeli priložnost, da Beograjčanom preprečijo rekorden niz 16 zmag v tem tekmovanju. Sledil je še neposrečen start v drugem delu evropskega pokala in poraz z Bambergom, danes pa jih je čakalo zahtevno gostovanje v Beogradu, kjer so s Partizanom po 38 minutah tesnega dvoboja izgubili za sedem.

Prvi polčas je bil precej izenačen, le na začetku je vsaki od ekip uspelo narediti manjši niz. Gostom za 4:0, domačim pa nato za 9:4. A že pri 13:12 sta bili ekipi skupaj, rezultat pa je bil nato negotov vse do polčasa. Beograjčani so si vmes priigrali kakšno točko prednosti, vseeno pa so po 20 minutah za eno zaostajali (38:39).

Nič drugače ni bilo v nadaljevanju. Partizanu je šele ob koncu tretje četrtine uspelo priti do nekaj točk naskoka (54:50), odločitev o zmagovalcu pa je padla šele na koncu. Še v 38. minuti je po prostih metih Alena Omića semafor kazal 68:69, ključen trenutek pa je bila tehnična napaka Dina Murića. V enem napadu so tako domači dosegli šest točk, pobegnili na 78:71 in prednosti niso več zapravili. Omić je sicer dosegel 12 točk (prosti mesti 6:6), še dve več pa za Ljubljančane Marko Marinović.

Krka zlahka opravila z Igokeo

Novomeščani so po zmagi nad Olimpijo nanizali tri zaporedne poraze, danes pa so ta niz le prekinili proti predzadnji ekipi lige Igokei. Krka, ki se je tako Igokei, ta si želi predvsem v prvenstvu BiH spet zagotoviti mesto v ligi ABA, potem ko so si po njihovem mnenju obstanek v tem tekmovanju praktično že zagotovili, maščevala za prvi poraz po treh uvodnih zmagah v sezoni, je temelje današnjega uspeha postavila že v prvem polčasu, ki ga je dobila za 13 točk. Kljub nekaterim prebliskom gostov pa je tudi v nadaljevanju narekovala ritem in upravičila vlogo favorita. Krkaši, pri katerih je spet zaigral center Chris Booker, so v prvem polčasu tekmece lomili s trojkami, v prvih 20 minutah so jih zadeli kar osem.

Armstead Krka Igokea liga ABA | Avtor: KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI
V drugem polčasu so v 22. minuti po košu Malcolma Raya Armsteada pobegnili že na 53:36 in si priigrali odlično izhodišče za nadaljevanje tekme. Toda sledilo je nekaj črnih minut, po katerih so se gosti približali na 55:46, v 29. minuti pa so zaostajali zgolj 57:52. Na odmor pred zadnjo četrtino so Novomeščani vendarle nesli spodobnih 11 točk naskoka po trojkah Mirka Mulalića in Bookerja.

Gosti so zadnjih deset minut začeli z delnim izidom 7:0, ki jih je spet približal Dolenjcem, toda ti so nato odgovorili v pravem trenutku in hitro prišli do zanesljivejše prednosti, ki jim je omogočila mirno končnico. V tej so vodili tudi že s 76:61. Pri domačih je bil z 19 točkami najučinkovitejši Armstead, pri gostih pa je Duško Bunić prispeval 14 točk.

Levski ni prišel v Podgorico

Tekma med Budućnostjo in zadnjeuvrščenim Levskim ni bila odigrana, ker se Bolgari niso pojavili v črnogorski prestolnici. Liga ABA je moštvu iz Sofije zavrnila prošnjo za prestavitev tekme, saj je bila to že druga tovrstna prošnja v le nekaj dneh - Levski je na 26. januar namreč že prestavil tekmo z Zadrom.

Bolgari imajo namreč dolgove do igralcev in tako se je že pred srečanjem obetal takšen scenarij. Predsednik Levskega je sicer zatrdil, da bo dogovor s košarkarji kmalu sklenjen in da bo njegov klub nadaljeval tekmovanje. Tekmo bo registrirana z 20:0 v korist Budućnosti, Levskemu pa bo naknadno vzeta ena točka.