88 ogledov

Van Niekerk zanesljivo do zlate medalje

Wayde van Niekerk EPA Wayde van Niekerk.
Peti dan 16. svetovnega prvenstva v atletiki v Londonu so podelili pet kompletov medalj.

Poleg meta kopja v ženski konkurenci, v katerem je Martina Ratej osvojila deveto mesto, je Južnoafričan Wayde van Niekerk ubranil naslov v teku na 400 metrov; olimpijski zmagovalec in svetovni rekorder je tako uspešno začel svojo pohod na dve zlati medalji; tekel bo še na 200 m.

Naslove svetovnih prvakov so osvojili še na 800 m Francoz Pierre-Amboise Bosse (1:44,67), v skoku palico Američan Sam Hendricks (5,95 m), na 3000 m zapreke pa Kenijec Conseslus Kipruto (8:14,12).

Martina Ratej SP v atletiki Šport Ratejeva deveta na svetu

Barbora Špotakova je drugi svetovni naslov v metu kopja osvojila po desetih letih, edina slovenska finalistka tega SP, 35-letna Ratejeva, pa je nastop končala na devetem mestu in ostaja brez odličja na velikih tekmovanjih.

Nastopila je tudi najmlajša v sedemčlanski slovenski odpravi Agata Zupin in bila 21. v polfinalu na 400 m ovire, kar je bil nenadejan nastop 19-letne aktualne mladinske evropske podprvakinje.