26 ogledov

Peter Prevc tokrat tudi za dvema Slovencema

peter prevc EPA
Pet slovenskih skakalcev bo nastopilo na jutrišnji tekmi v Lillehammerju.

Kvalifikacije na smučarski skakalnici v Lillejammerju je prepričljivo dobil Nemec Markus Eisenbichler, ki je za več kot 11 točk premagal drugouvrščenega rojaka Richarda Freitaga, tretji pa je bil vodilni na norveške turneji in v svetovnem pokalu Avstrijec Stefan Kraft.

Os slovenskih orlov se je tokrat najboljše odrezal Jernej Damjan, ki je zasedel 11. mesto. Le dve mesti slabši je bil, Anže Lanišek, Peter Prevc pa se je uvrstil na 14. mestu. Domen Prevc, ki se je na tekme svetovnega pokala vrnil po krajšem premoru, med svetovnim prvenstvom in norveško turnejo je treniral, je zasedel 33. mesto, na tekmo pa se je z uvrstitvijo na 37. pozicijo uvrstil še Jurij Tepeš. Manj uspešna sta bila v kvalifikacijah tokrat Anže Semenič in Nejc Dežman.

Jutrišnja tekma se bo začela ob 17. uri.