60 ogledov

Zvezda zanesljiva, Blažič dvignil Areno

Crvena zvezda Galatasaray Evroliga EPA
V vročem vzdušju beograjske Arene je Crvena zvezda premagala Galatasaray (76:68) ob dobri predstavi Jake Blažiča. Maccabi je doma ugnal Limoges (92:76), Olympiacos pa v gosteh Valencio (68:71).

V prvem kolu Evrolige je Crvena zvezda pred polno beograjsko Areno prišla do zanesljive zmage proti Galatasarayu (76:68). Domačini so, z izjemo nekaj minut na koncu prve in začetku druge četrtine, vseskozi vodili in Turkom niso dali nobene priložnosti za povratek.

Jaka Blažič je z uspešnimi prodori in protinapadi prinesel preobrat v drugi četrtini in vodstvo, ki so ga razigrani varovanci Dejana Radonjića do polčasa povišali na 16 točk in na koncu zlahka slavili. Turki so se v zadnji četrtini dvakrat uspeli približati na osem točk zaostanka, kolikor je znašala razlika tudi po zadnjem pisku (76:68).

Blažič je bil z 12 točkami tretji strelec Zvezde (5/5 za dve, 0/2 za tri), vknjižil je še dva skoka in eno asistenco. Prvi strelec tekme je bil Boban Marjanović z 22 točkami, srbski center je zbral še 10 skokov. Za domače je 15 točk dodal Marcus Williams, pri gostih pa je bil najbolj učinkovit Zoran Erceg s 17 točkami.

Olympiacos slavil v Valencii

V Skupini D je Laboral Kutxa doma brez težav ugnala litovski Neptunas (88:69), prvi strelec tekme je bil Davis Bertans z 20 točkami. Olympiacos je po zaslugi bolje odigrane končnice slavil v Valencii (68:71), 21 točk je dosegel Vassilis Spanoulis.

V skupini B je zagrebška Cedevita doma visoko klonila proti Unicaji (63:78). Andaluzijci so do ključne prednosti prišli v drugi četrtini in jo brez večjih težav zadržali do konca. Za Zagrebčane je 15 točk vpisal Miro Bilan, pri gostih se je izkazal Ryan Toolson z 20 točkami. Aktualni prvak Maccabi Tel-Aviv je v domači Nokia Areni v drugem polčasu strl odpor bivšega prvaka Limogesa (92:76). V skupini A je Anadolu Efes doma premagal ruski Unics (82:76).