Pinturault z 18. mesta skočil na prvo

Kitzbuhel superkombinacija Alexis Pinturault
1/11
Reuters
Francoz Alexis Pinturault je zmagovalec superkombinacije v Kitzbühlu. Drugo mesto si je prismučal Američan Ted Ligety (+0,44), tretje pa Avstrijec Marcel Hirscher (+1,47). Norvežan Aksel Lund Svindal je odstopil, Američan Bode Miller pa je bil diskvalificiran.

Francoz Alexis Pinturault je zmagovalec superkombinacije za svetovni pokal v Kitzbühlu, za katero sta štela popoldanski superveleslalom in večerna slalomska vožnja. Francoz je v seštevku za 44 stotink sekunde premagal Američana Teda Ligetyja, tretje mesto pa je zasedel Avstrijec Marcel Hirscher, ki je zaostal sekundo in 47 stotink.

Hirscher se je s tem v skupnem seštevku približal Norvežanu Akslu Lundu Svindalu, ki slaloma ni dokončal, podobno, kot to ni uspelo osmoljencu letošnjega prestižnega tekmovanja Američanu Bodeju Millerju (povozil je količek in bil diskvalificiran).

Od Slovencev je bil najboljši Martin Čater, ki je z zaostankom petih sekund in desetih stotink zasedel 28. mesto, Klemen Kosi je bil 32. (+5,63), Miha Kürner pa je ostal brez uvrstitve, saj slaloma ni izpeljal.