16 ogledov

Kline že uvodoma navdušil

Boštjan Kline smuk St. Moritz
1/5
Slovenski alpski smučar Boštjan Kline je na prvem superveleslalomu sezone osvojil odlično peto mesto. Zmagal je Kjetil Jansrud pred Akslom Lundom Svindalom.

Norvežan Kjetil Jansrud je zmagovalec uvodnega superveleslaloma sezone v Val d'Iseru, kjer je za 17 stotink premagal rojaka Aksla Lunda Svidnala (+0,17). Tretje mesto je osvojil Francoz Dominik Paris (+0,41), četrto pa Švicar Carlo Janka (+0,44).

Odlično formo je že uvodoma potrdil najboljši slovenski smučar v hitrih disciplinah Boštjan Kline, ki je končal na petem mestu (+0,45). Od zmagovalnega odra so ga ločile le štiri stotinke.

Ostali trije Slovenci so zgrešili točke svetovnega pokala. Martin Čater je tekmo končal na 32. mestu (+1,98), Klemen Kosi je bil 48. (+2,52), Rok Perko pa 57. (+3,70).

Slovenska moška vrsta je izvrstno začela sezono, že dolgo ne tako dobro. Na uvodnem veleslalomu na ledeniku Rettenbach nad Söldnom je bil Žan Kranjec četrti, z najboljšim dosežkom v karieri, Kline pa je sezono odprl s svojim tretjim najboljšim izidom.

Kline v cilju z ogromno prednostjo

V vlogi glavnega slovenskega aduta se je izkazal Kline, ki je že v lanski sezoni osvojil drugo mesto na superveleslalomu v avstrijskem Hinterstoderju. Slovenski specialist za hitre discipline je imel v zgornjem delu 27 stotink zaostanka za Aleksandrom Aamodtom Kildejem, nato pa je lepo stopnjeval svojo vožnjo in si do drugega merjenja časa privozil že 55 stotink naskoka. Razlika je nato narasla na 1,22 sekunde, ob prečkanju ciljne črte pa je prevzel vodstvo s prednostjo sekunde in 12 stotink.

Klineta je nato premagal olimpijski prvak iz Vancouvra, Aksel Lund Svindal, za štiri stotinke pa je bil hitrejši tudi Dominik Paris. Stopničke mu je odrekel Kjetil Jansrud, ki se je zavihtel na prvo mesto. Po nastopu desetih tekmovalcev je bil Kline na četrtem mestu, v nadaljevanju pa ga je za stotinko ugnal še Carlo Janka.

S startno številko 38 se je na progo podal Klemen Kosi, ki je že pri drugem vmesnem času zaostajal 1,85 sekunde, do konca pa je zaostanek še povečal in v cilju prehitel le enega tekmovalca (+2,52).

Tretji Slovenec, ki se je spoprijel s progo uvodnega superveleslaloma, je bil Martin Čater, ki je za vodilnim Jansrudom zaostal slabi dve sekundi (+1,98). Rok Perko je imel startno številko 60, z zaostankom treh sekund in 70 stotink pa je bil daleč od dobitnikov točk.