73 ogledov

Hat-trick Krke: prvi pokal sezone Dolenjcem

Pavič Murić Lučić Krka Union Olimpija superpokal Grosuplje
1/3
Novomeška Krka je osvojila že tretjo zaporedno superpokalno lovoriko in na uvodni tekmi sezone v Grosuplju premagala Union Olimpijo (84:81). V napeti končnici so državni prvaki ubranili nalet Ljubljančanov, pri katerih je s 25 točkami blestel Jaka Blažič.

"Zmagal je ekipni duh. Skupaj smo nekako uspeli pripeljati tekmo do konca. V pravem trenutku smo stopili skupaj, odlično odigrali obrambo in zasluženo zmagali," je po zmagi nad Union Olimpijo dejal Domen Lorbek.

Dvoboj preobratov

Tekma je bila sicer v prvi četrtini izenačena, nato pa je pobudo prevzela Krka, ki je superpokalno lovoriko osvojila tudi v prejšnjih dveh sezonah. Dolenjci so tako na začetku 17. minute povedli za deset točk. A zmaji so se hito vrnili, z delnim rezultatom 13:0 pa celo povedli s 37:34. Dve trojki je zadel Klemen Prepelič, Jaka Blažič pa je dodal štiri točke.

Prav Blažič je bil nerešljiva uganka za Novomeščane, do konca tretje četrtine je zbral že 21 točk. Strasti so se dodatno razvnele osem minut pred koncem, ko sta bila zaradi prerivanja izključena Aron Baynes in Jure Lalić. Odsotnost centra se je bolj poznala v igri Olimpije, Novomeščani pa so predvsem po zaslugi Lorbka povedli za pet točk.

Zmaji so rezultat še izenačili na 70:70, v odločilnih trenutkih pa so bili spretnejši igralci Krke. "Odločila sta obramba in skok ter izpad Baynsa iz igre. Krka je bila bolj zbrana v ključnih trenutkih tekme," je dejal trener Olimpije Sašo Filipovski