McCain, ki je že uspešno prebolel kožnega raka, ima na izbiro obsevanje ali kemoterapijo. Iz Washingtona in drugod je začel nemudoma dobivati izraze podpore. Predsednik ZDA Donald Trump, ki se je z McCainom doslej velikokrat besedno spopadel, mu je skupaj s prvo damo Melanio zaželel hitro okrevanje in poudaril, da je bil McCain vedno borec.
Vodja senatne večine Mitch McConnell, ki je zaradi McCainove operacije prestavil glasovanje o zdravstveni reformi, saj potrebuje vsak glas, je sporočil, da je bil McCain junak za njegovo poslansko skupino in celotno državo. Zaradi tega je prepričan, da se bo z izzivom soočil z izjemnim pogumom, ki je zaznamoval njegovo celotno življenje.
McCain je bil v času vietnamske vojne sestreljen kot mornariški pilot in je preživel pet let in pol kot ujetnik komunističnega Vietnama. V zaporu so ga pogosto pretepali in mučili, vendar je kljubovalno zavrnil predčasno izpustitev na račun tega, da je bil sin admirala. Kljubovalnost je zaznamovala njegovo dolgo politično pot.
Volivci Arizone so ga šestkrat poslali v zvezni senat za šest let, dvakrat pa se je preizkusil tudi na predsedniških volitvah. Leta 2000 mu je pot do nominacije republikanske stranke onemogočil George Bush mlajši, leta 2008 ga je na volitvah premagal demokrat Barack Obama. Po porazu se je vrnil v senat, kjer je prevzel vplivni odbor za oborožene sile in pogosto kritiziral zunanjo politiko Obame, kakor tudi Trumpa.
McCain je nazadnje obiskal Slovenijo aprila letos, kamor ga je povabil predsednik republike Borut Pahor.
naj poklice Putina za kaksen nasvet.....
Đoni, alahova karma te je usekala. In še te bo.