47 ogledov

Tajfun brez zmage, Rogaška padla doma

Tajfun, Rogaška KZS/alesfevzer.com
V soboto sta bili v ligi Nova KBM za prvaka odigrani preostali tekmi 4. kola. Zlatorog je na domačem parketu ugnal Tajfuna (79:68), Krka pa se je prebila do zmage nad Rogaško (78:68). Slatinčani so v tej sezoni državnega prvenstva prvič klonili pred domačimi navijači.

Košarkarji Zlatoroga so v prvih štirih kolih Lige Nova KBM za prvaka trikrat igrali pred domačo publiko in nalogo opravili z odliko. Bili so boljši od Uniona Olimpije, Rogaške in dv soboto Tajfuna, vmes so edini poraz doživeli v Novem mestu. Posledično bodo zdaj trikrat zapored gostovali; najprej 13. aprila v Domžalah, nato pa v Stožicah in Rogaški Slatini.

Državni prvak Tajfun v boju za ubranitev lovorike še nima zmage. Brez nje je ostal tudi na svojem tretjem gostovanju v štirih nastopih. Več uspeha pričakuje v naslednjih treh kolih, ko se bo v Šentjurju meril z Rogaško, Krko in Unionom Olimpijo.

Varovanci trenerja Dejana Mihevca (manjkal je Sandi Čebular) so možnosti za uspeh v lokalnem derbiju, ki je v dvorano Tri lilije privabil 800 gledalcev, zapravili v prvem polčasu. V uvodnih desetih minutah je imel Zlatorog že vodstvo 33:17; zadel je sedem trojk iz devetih poskusov, iz igre pa je skupaj zgrešil le štiri mete. Prednost je v 14. minuti poskočila na 39:19, najvišja pa je bila pri izidu 58:33. V nadaljevanju so domači zlahka ubranili prednost, gostje pa so z bolj organizirano igro iztržili dostojen poraz.

Pri Zlatorogu so dirigentsko palico v napadu vihteli Jamar Abrams (18 točk, trojke 4:9), Miha Vašl (17 točk, 6 podaj, 6 skokov) ter Chris Booker (14, 6 skokov, 4 podaje), pri Tajfunu pa je dvomestno število dosegel le Tomaž Bolčina (15).

Rogaška prvič klonila doma

Na derbiju četrtega kroga so košarkarji Krke zadali Rogaški prvi poraz na domačem parketu. Pred polnimi tribunami so zasluženo zmagali z 78:68, saj so imeli širši nabor kakovostnih igralcev, ki je v odločilnih trenutkih prevesil tehtnico na svojo stran.

Prve tri četrtine so bile izenačene, Novomeščani pa so odločilno prednost naredili v začetku zadnjih desetih minut. Prišli so do vodstva 64:54, ki ga do konca niso izpustili iz rok. Krka se je znova izkazala s kolektivno igro; pet njenih igralcev je imelo dvomestni izkupiček. Luka Lapornik je izstopal s trojkami (5:6, 17 točk), Ive Ivanov je imel 14 točk in 6 skokov, po 12 točk sta dosegla Boban Tomič (7 podaj) in Matej Rojc, enajst pa jih je dosegel Jure Lalić. Pri Rogaški je Davis Darwin zbral 18 točk.

Liga Nova KBM za prvaka se bo nadaljevala čez dobrih deset dni, saj je naslednji konec tedna rezerviran za zaključne turnirje v mlajših kategorijah. Rogaško v gosteh čaka Tajfun, Krko pa doma derbi z Unionom Olimpijo.

Liga Nova KBM (za prvaka), 4. kolo:

Rogaška - Krka 68:78 (17:17, 21:23, 14:14, 16:24)
Darwin 18; Lapornik 17.

Zlatorog - Tajfun 79:68 (33:17, 21:16, 11:11, 14:24)
Abrams 18; Bolčina 15

Union Olimpija - Helios Suns 105:54 (26:9, 26:18, 21:6, 32:21)
Robinson in Lešić po 17; Čakarun 12.

Elektra že izpadla

Medtem sta bili v ligi Nova KBM za obstanek na sporedu prvi tekmi 5. kroga. Hopsi so bili boljši od Elektre (100:70), ki je s tem porazom dokončno izpadla iz Lige Nova KBM in se bo v prihodnji sezoni merila v 2. SKL.

Do zmage so se prebili še Škofjeločani, ki so Šenčurjane ugnali s 86:78. Liga Nova KBM za obstanek se bo nadaljevala 13. aprila. Elektra bo gostila zasedbo Portoroža, Hopsi pa bodo gostovali v Šenčurju.