62 ogledov

Tajfun v velikih težavah

Sandi Čebular, Tajfun ABA/Metalac Farmakom/Foto studio Art
Košarkarji Tajfuna so v 23. krogu lige Aba izgubili z Metalcem z 62:78 (22:22, 35:40, 55:58).

Košarkarji Tajfuna so doživeli nov hud udarec v boju za obstanek v ligi Aba. Na gostovanju pri neposrednem tekmecu Metalcu so izgubili z 62:78.

Po devetem zaporednem porazu - nazadnje so slavili 11. decembra - so Šentjurčani ostali na zadnjem mestu, tri kroge pred koncem rednega jim je Metalac ušel na dve zmagi, Sutjeska pa za eno. Naslednji teden bo Tajfun gostil zasedbo Partizana, nato bo gostoval v Skopju, tekmovanje pa sklenil doma proti Igokei.

Končna razlika šestnajstih točk ni realen pokazatelj dogajanja na parketu. Varovanci trenerja Dejana Mihevca so bili tri četrtine tekme enakovreden tekmec. Na začetku zadnje četrtine so imeli le točko zaostanka (58:57), a je nato Metalac zadel tri trojke v nizu in pobegnil na 67:57. Te razlike gostje niso več ujeli, tako da so jim domačini v zadnjih minutah dodobra napolnili koš.