Šport > Zimski športi
46 ogledov

Tino Maze prehitelo le pet moških

Sport 15.12.13, Tina Maze, slovenska smucarka, foto: EPA EPA
Črnjanka Tina Maze, skupna zmagovalka svetovnega pokala alpskih smučark v minuli zimi, je bila v glasovanju med evropskimi tiskovnimi agencijami na skupno šestem mestu (76 točk) in s tem najvišje uvrščena športnica leta v Evropi.

V glasovanje, ki ga vodi Poljska tiskovna agencija (PAP), se izbira le najboljšega v združeni kategoriji športnic in športnikov. To je bil 56. izbor, v njem je sodelovalo 21 evropskih agencij.

Zmagal je Nemec Sebastian Vettel, zmagovalec svetovnega prvenstva v formuli ena (166 točk). Drugi je španski teniški igralec Rafael Nadal (127), sledijo pa britanski atlet Mo Farah (87) ter nogometaša Portugalec Cristiano Ronaldo (84) in Francoz Franck Ribéry (82).

Tina pred Marit in Jeleno

Med športnicami je bila za Tino Maze druga norveška smučarska tekačica Marit Björgen, ki je bila skupno 10. (34), tretja pa ruska atletinja Jelena Isinbajeva, skupno 12. (27).