95 ogledov

Tokič ni dopustil presenečenja

bojan tokič Stanko Gruden/STA
Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Bojan Tokić se je uvrstil v drugi krog olimpijskega turnirja v Rio de Janeiru.

Bojan Tokič je v prvem krogu upravičil vlogo favorita in s 4:1 (8, -7, 4, 5, 9) izločil Iranca Noshada Alamiyana, ki je bil z izjemo drugega niza večji del srečanja v podrejenem položaju.

Novogoričan je dominiral s svojim forehandom, medtem ko si je nasprotnik privoščil preveč napak z začetnim udarcem, zatajil pa je tudi Irančev backhand, ki sicer velja za njegovo največje orožje.

Tokič je tudi v tretjem zaporednem nastopu na olimpijskih igrah uspešno preskočil prvo oviro. V Rio de Janeiru bo poskušal izboljšati 17. mesto, ki ga je osvojil tako v Pekingu (2008) kot Londonu (2012).