59 ogledov

Tragično slovo obeh Blažev

blaž kavčič EPA
V drugem krogu turnirja serije Challenger v Portorožu sta se poslovila Blaž Kavčič in Blaž Rola.

Nekdanji zmagovalec turnirja Blaž Kavčič se je v drugem krogu pomeril s šestim nosilcem Madžarom Martonom Fucsovicsom in po skoraj treh urah igre izgubil s končnim izidom 7:6(3), 5:7, 3:6.

Kavčič je imel po dobljenem prvem nizu lepe možnosti za uvrstitev med najboljših osem, v drugem nizu pa je pri vodstvu s 5:3 celo serviral za zmago. Takrat so nastopile težave.

''Tedaj so me začeli grabiti krči, kar me je zelo presenetilo, saj tovrstnih težav običajno nimam. Verjetno sem bil tako živčen, saj sem želel zmagati oziroma narediti dober rezultat tu v Portorožu. Zelo sem razočaran, vendar to tekmo je treba čim prej pozabiti in misli usmeriti v nove izzive,'' je povedal 335. igralec sveta, ki je v Portorožu slavil leta 2014.

Na podobno tragičen način kot Kavčič se je od turnirja poslovil Blaž Rola, ki je s 7:6(2), 6:7(8), 6:7(4) izgubil proti drugemu nosilcu Renzu Olivi, čeprav je imel na voljo več zaključnih žogic za zmago.

Prvi nosilec Florian Mayer je s 6:4, 6:3 odpravil Aldina Setkića iz Bosne in Hercegovine.