39 ogledov

Tudi Nole in Nadal zanesljiva

Novak Đoković EPA Đoković bo igral prvič po lanskem Wimbledonu.
Na odprtem teniškem prvenstvu Francije sta se drugi in četrti nosilec Srb Novak Đoković in Španec Rafael Nadal brez težav uvrstila v drugi krog.

Lanski zmagovalec turnirja v Roland Garrosu Novak Đoković je bil v prvem krogu v treh nizih boljši od Španca Marcela Granolersa, Rafael Nadal pa prav tako gladko s 3:0 v nizih od Francoza Benoita Paireja.

Srbski teniški zvezdnik bo v naslednjem krogu igral z rojakom Jankom Tipsarevićem ali pa s Portugalcem Joaom Souso, za uvod v pariški turnir in tudi uvod v novo trenersko sodelovanje z Andrejem Agassijem pa je zmagal gladko s 6:3, 6:4 in 6:2. Nadal je bil še hitrejši in je tekmeca odpravil s 6:1, 6:4, 6:1. V naslednjem krogu se bo pomeril z Nizozemcem Robinom Haasejem.

Uspešen je bil tudi slovenski igralec z britanskim potnim listom Aljaž Bedene. Za uvod Roland Garrosa je trenutno 52. igralec sveta premagal deset mest višje uvrščenega Američana Ryana Harrisona s 6:4, 6:0, 3:6, 6:1.

Potem ko se je uvodni dan drugega turnirja za grand slam v Parizu nepričakovano poslovila prva nosilka Nemka Angelique Kerber, je danes svojo prvo nalogo bolje opravila druga nosilka Karolina Pliškova, ki je v dveh nizih premagala Kitajko Zheng Saisai.

Kerberjeva je v nedeljo po porazu z Rusinjo Jekaterino Makarovo postala prva prvopostavljena igralka Roland Garrosa s tako hitrim slovesom. Vloga najvišje postavljene od preostalih udeleženk pariškega turnirja je tako pripadla Pliškovi, ki danes ni imela večjih težav in je Zheng Saisai ugnala s 7:5, 6:2.

Čehinja se bo zdaj prvič v karieri skušala prebiti v tretji krog Pariza, njena naslednja tekmica bo Rusinja Jekaterina Aleksandrova.