29 ogledov

Olimpija v Pecari padla v zadnji sekundi

Pipan Žakelj Union Olimpija Cibona liga Aba Stožice Nebojša Tejić/ABA
Četa Aleša Pipana ostaja na zadnjem mestu lestvice, potem ko so Ljubljančani zabeležili še tretji poraz v jadranski ligi. Tokrat so na gostovanju pri Širokemu klonili po tesni končnici (60:58).

Ljubljančani, ki so v srečanje proti Širokemu krenili brez poškodovanega prvega organizatorja igre Cedricka Jacksona, so slabo začeli sezono v ligi ABA. V prvih dveh kolih so dvakrat gladko klonili, najprej proti MZT v Skopju, posebej boleč pa je bil domači porazi s Cibono za 27 točk, ko je Union Olimpija v zadnji četrtini zmogla le dve točki. V sredo se za varovance Aleša Pipana začenja tudi evropska sezona (Eurocup). Tako bi se zmaga v Hercegovini seveda še kako prilegla, vendar pa je Olimpija po novem porazu, tokrat vsaj tesnem (60:58), še vedno na dnu lestvice.

Slab prvi polčas Olimpije

V dvorani Pecara so domači v prvi četrtini s serijo šestih zaporednih točk rahlo pobegnili (10:4), toda gostje so jih ujeli po koših Deividasa Gailiusa in Sasuja Salina. Na odmor pa je Široki vendarle odšel z otipljivo prednostjo štirih točk (18:14), saj je v zadnji sekundi s svoje polovice srečno zadel Toni Katić.

Po zaslugi Borisa Barača, ki je do 17. minute dosegel že 18 točk, so domači povedli za trinajst (36:23). Barač je polnil koš zmajev iz vseh pozicij: izza črte, s hrbtom obrnjen proti košu na centerskem položaju, pa tudi s prostih metov. Ljubljančani niso zadevali niti teh, od prvih osmih so realizirali le dva, pri tem pa je prednjačil Alex Stephenson, ki je zgrešil prve tri, četrtega pa "potopil" od table. Upanje v povratek je s trojko obnovil Salin (36:26). Izid prvega polčasa je postavil Dražen Bubnić (36:27).

Olimpija izsilila napeto končnico

V tretji četrtini smo spremljali enakovredno igro, Olimpija je v vzpostavila ravnotežje tudi v skoku. Razlika se je rahlo spreminjala, a je po tridesetih minutah ostala enaka, kot po dvajsetih. Po vodstvu Širokega za trinajst sta po dve točki za goste dosegla Bubnić in Salin in Ljubljančane pred zadnjim delom srečanja popeljala do zaostanka, nižjega od desetih točk (52:43).

Salin Vragović Široki Brijeg WWin Union Olimpija liga ABA | Avtor: ABA ABA
Zadnjih deset minut je dobro odprl Salin in zadel še eno trojko (52:46). V 35. minuti je bila razlika identična, potem ko je Gailius zadel met z razdalje, Stephenson pa zabil (56:50). Minuto in pol pred koncem je drugič na tekmi zadel Dragiša Drobnjak in Ljubljančane še bolj približal zmagi (58:56). A Pipanovi možje so zapravili dva zaporedna napada, na drugi strani pa so jim domači poklonili še lepše darilo. Najprej je po dveh zgrešenih prostih metih dobro v napadu skočil Ivan Buva, a je tudi on dvakrat zgrešil.

Bošnjak pokopal ljubljanske upe

Darilo je hvaležno sprejel Nebojša Joksimović in Olimpijo sedem sekund pred koncem popeljal na prag podaljška (58:58). Po minuti odmora so domači krenili v zadnjo akcijo, ki jo je z uspešnim metom izpod koša dve sekundi pred koncem kronal Domagoj Bošnjak in prinesel drugo zmago Širokemu in še tretji poraz Olimpiji (60:58).

Slovenski podprvaki so v Hercegovini izjemno slabo metali proste mete, saj so jih zadeli manj kot pol, le devet iz dvajsetih poskusov. Tudi izza črte 6,75 so zadeli le trikrat iz petnajstih metov, uspešna sta bila Salin dvakrat in Gailius. Nihče razen Finca in Litovca pri Olimpiji ni dosegel dvomestnega števila točk.