61 ogledov

Barça podaljšala niz na 29 tekem

barcelona EPA
Barcelona je na povratni polfinalni tekmi španskega pokala remizirala z Valencio (1:1) in si s skupnim izidom 8:1 zagotovila vstopnico v finale.

Barcelona je kljub odsotnosti Lionela Messija, Neymarja in Luisa Suáreza podaljšala svoj niz nepremaganosti na 29 tekem.

Valencia je pred na pol praznimi tribunami Mestalle povedla v 39. minuti z golom Alvara Negreda, žarek upanja za Garyja Nevilla, ki rešuje svoj trenerski stolček, pa je v 84. minuti ugasnil rezervist Wilfrid Kaptoum.

Luis Enrique je tako izboljšal dosežek nekdanjega soigralca Pepa Guardiole, ki je bil z  Barço neporažen na 28 zaporednih tekmah.

Povratni obračuin v tekmovalnem smislu ni imel velikega pomena, saj si je Barcelona že na Camp Nouu priigrala neulovljivo prednost sedmih golov.