Šport > Zimski športi
36 ogledov

Hirscher potrdil premoč, Kranjec brez točk

hirscher aspen veleslalom EPA
Marcel Hirscher je zmagal na zadnjem veleslalomu letošnje sezone v Aspnu. Drugo mesto je osvojil Felix Neureuther (+0,53), tretje pa Mathieu Faivre (+1,19). Žan Kranjec je ostal brez točk (20. mesto/+2,82).

Najboljši smučar zadnjih let Marcel Hirscher si je že predčasno zagotovil mali kristalni globus za zmago v veleslalomskem seštevku, Mathieu Faivre pa je z današnjim tretjim mestom v veleslalomskem seštevku za točko premagal rojaka Alexisa Pinturaulta.

Tekmo je odprl Alexis Pinturault, ki je vodil do nastopa najboljšega veleslalomista sezone Marcela Hirscherja (-0,23). Avstrijca je za stotinko sekunde premagal Felix Neureuther, četrti čas je dosegel Mathieu Faivre (+0,36).

Žan Kranjec se je na progo podal kot deveti in si do prvega merjenja časa prismučal že 63 stotink zaostanka. Do drugega vmesnega časa je zaostanek podvojil (+1,20), do cilja pa povečal na ogromnih 2,27 sekunde in pristal na zadnjem mestu. V nadaljevanju je za njim zaostal le Švicar Carlo Janka (+2,39), Gino Caviezel pa je odstopil.

Hirscher je v finalu nadoknadil stotinko zaostanka za Neureutherjem in se veselil 45. zmage v karieri, 22. na veleslalomih za svetovni pokal. Neureuther je zaostal 53 stotink, tretjeuvrščeni Faivre, ki je v finalu pridobil eno mesto, pa že več kot sekundo (+1,19).

Stefan Luitz je bil na koncu četrti (+1,32), Florian Eisath (+1,60) pa je v drugi vožnji pridobil kar 18 mest in končal na petem.

Žan Kranjec je napredoval za pet mest in vpisal 20. izid (+2,92), ki pa ne prinaša točk svetovnega pokala. V točkovanju discipline je končal na 14. mestu in potrdil status prvokategornika.