CR7 zabil dva za tretjo zmago Reala

(Real Madrid - Juventus) liga prvakov
1/45
Reuters
Real Madrid je na Santiagu Bernabéuu premagal Juventus (2:1) in zabeležil tretjo zaporedno zmago v Ligi prvakov. Bayern München je s petardo odpravil Viktorio Plzeň (5:0), Manchester United pa je ugnal Real Sociedad (1:0).

Juventus je tekmo na Santiagu Bernabéuu, kjer se je pomeril z madridskim Realom, začel zelo obetavno, saj je že v drugi minuti proti vratom kraljevega kluba sprožil Claudio Marchisio. Iker Casillas, ki je ponovno dobil priložnost v evropskih tekmovanjih, je imel veliko dela, da je žogo potisnil v kot, dogajanje pa se je kmalu preselilo na drugo stran igrišča.

di María zaposlil Ronalda

Sami Khedira je z desne podal do Angela di Maríe, Argentinec pa je s četrto podaji v letošnji sezoni Lige prvakov pravočasno zaposlil Cristiana Ronalda, ki je zatresel mrežo Gianluigija Buffona. Real je zabil v prvi resnejši akciji na tekmi, kar ni bilo pogodu gostujočemu trenerju Antoniu Conteju, ki se je razburjal ob igrišču.

Na igrišču se je nato vzpostavilo ravnotežje moči. V deseti minuti se je na tleh znašel Ronaldo, prosti strel pa je izvedel di María, ki s predložkom v kazenski prostor ni našel željenega cilja. Gostje so v naslednjih minutah dvakrat poskusili s predložkom - pri prvem je posredoval Casillas, drugi pa ni povzročal preglavic obrambni vrsti belega balet.

Juventus zaigral odločneje

V 15. minuti si je Juventus priigral najlepšo priložnost do tistega trenutka, ko je z vrha kazenskega prostora nevarno sprožil Carlos Tévez. Stara dama je v nadaljevanju prevzela pobudo. Nevarno je poskušal Martin Caceres, razpoloženi Tévez pa je v 19. minuti ponovno meril mimo vrat. Pritisk se je obrestoval tri minute kasneje, ko je po podaji v kazenski prostor Reala z glavo poskusil Paul Pogba, čigar strel je Casillas ubranil, žoga pa je priletela naravnost na nogo Fernanda Llorenteja, ki je zabil za izenačenje.

Chiellini zakrivil enajstmetrovko

Real je nato ponovno dvignil nivo igre, pred iztekom prve tretjine tekme pa je Giorgio Chiellini v kazenskem prostoru podrl Sergia Ramosa in sodnik je dosodil enajstmetrovko, ki jo je brez težav v zadetek pretvoril Ronaldo.

V 36. minuti si je priložnost za strel priigral Andrea Pirlo, ki je z bližine meril prek vrat. Dve minuti kasneje je Ancelotti na ogrevanje poslal Garetha Bala, kmalu zatem pa je Ronaldo s strelom v desni spodnji kot skoraj še tretjič ukanil Buffona, a je žoga na srečo legendarnega italijanskega vratarja končala v ''goloutu''.

(Real Madrid - Juventus) | Avtor: EPA EPA

Juventus v drugem delu z igralcem manj

V 48. minuti je sledil velik udarec za Juventus. Giorgio Chiellini je s komolcem v obraz udaril Ronalda, delilec pravice pa je izvlekel rdeči karton in stara dama je morala tekmo nadaljevati z desetimi nogometaši. Prosti strel je izvedel Ronaldo, ki je meril naravnost v živi zid. Tekma se je kar naenkrat spremenila v enosmerni promet, saj se Juventus nikakor ni mogel prebiti na polovico domače ekipe. V 61. minuti je ob stoječih ovacijah igrišče zapustil Pirlo, le dve minuti kasneje pa je izjemno priložnost zapravil Benzema.

Conte ''all-in'', a brez uspeha

Bale je vstopil v igro v 67. minuti, a na igrišču ni pustil posebnega pečata, medtem ko je Conte napel vse moči, da bi stara dama prišla do izenačujočega zadetka. V 72. minuti je imel polpriložnost na voljo Khedira, ki je žogo plasiral naravnost v Buffonovo naročje. Juventus je v zaključku obračuna pritisnil, a Realova obramba je ostala neprebojna. Stari dami niso pomagale niti tri minute sodnikovega podaljška in Real je zabeležil deveto točko v letošnji sezoni. Juventus ima po dveh remijih in porazu na svojem računu le dve.

''Naredili smo pomemben korak k uvrstitvi v nadaljnje tekmovanje, a ni bilo lahko. Po treh tekmah imamo devet točk in moramo tako nadaljevati, če ne želimo izgubiti tekme v skupinskem delu,'' je povedal Iker Casillas, Carlos Tévez pa je dodal: ''Razočarani smo nad rezultatom, vendar menim, da smo igrali dobro. V drugem polčasu je bilo zelo težko, saj smo imeli samo deset igralcev. Ne potrebujemo izgovorov. Naredili smo nekaj napak in kadar delaš napake, te nasprotnik kaznuje.''

Petarda Bayerna na Allianz Areni

Bayern München se je sprehodil do nove zmage proti Viktorii Plzen, ki jo je na Allianz Areni premagal s 5:0.

Bavarci so dominirali od prvega sodniškega piska, ko je z razdalje sprožil Franck Ribéry, žogo pa je po posredovanju Matuša Kozačika nespretno mimo vrat poslal Mario Mandžukić. Bayern je v naslednjih minutah še nekajkrat nevarno zapretil, glavna akterja pa sta bila Arjen Robben in David Alaba, ki sta gostujočega vratarja prisilila v obrambi.

V 25. minuti je v kazenskem prostoru padel Robben, z bele točke pa je za 1:0 zabil Ribéry. Kozačik je z nekaj izjemnimi obrambami češko ekipo držal v igri, a zdelo se je, da je poraz neizogiben. David Alaba je v 37. minuti podvojil prednost, slabe pol ure kasneje pa je na 3:0 povišal Ribéry. Med strelce sta se nato vpisala še Bastian Schweinstegier in Mario Götze, Bavarci pa so tekmo na ''avtopilotu'' pripeljali do konca.

Ibra štirikrat stresel mrežo Anderlechta

(Anderlecht - PSG) | Avtor: EPA EPA
Zlatan Ibrahimović je dosegel štiri zadetke za zmago PSG, ki je v gosteh premagal Anderlecht (5:0).

Prvo priložnost na tekmi je imela domača ekipa, ko je Matias Suarez z razdalje preizkusil Salvatoreja Siriguja. V 17. minuti je svoj pohod začel Ibrahimović, ki je dosegel prvi zadetek po podaji Edinson Cavanija. Švedski reprezentant je pet minut kasneje na podoben način zadel še drugič, v 36. minuti pa z razdalje več kot 30 metrov zabil svoj prvi hat-trick v Ligi prvakov.

Po odmoru je za goste zadel še Cavani, Ibra pa je v 62. minuti s strelom, ki se je odbil od vratnice, postavil končnih 5:0. PSG tako ostaja na vrhu skupine C s stoodstotnim izkupičkom.