13 ogledov

Italijani po sledeh Risov, poraz Kanade

švica sp v hokeju 2017 EPA
Najboljši hokejisti sveta so na svetovnem prvenstvu odigrali nov krog predtekmovanja. Vodilna ekipa skupine A Rusija je nadigrala Slovaško in si zagotovila nastop v četrtfinalu. Že pred tem so Američani s 5:3 premagali Latvijo.

Ruska reprezentanca si je kot prva zagotovila četrtfinalni nastop, potem ko je deklasirala slovaško moštvo. Tekma pred 18.600 gledalci je bila odločena že po 33 minutah igre, ko so se med strelce vpisali Jevgenij Dadanov (2. in 14. minuta), Andrej Mironov (20.), Nikita Kučerov (23.) in Ivan Telegin (33.). Zadnji gol je za rekorderje po številu svetovnih naslovov štiri minute pred koncem prispeval Vladislav Gavrikov.

rusija sp v hokeju 2017 | Avtor: EPA EPA
Tudi hokejisti ZDA, ki so v prvi tekmi te skupine pred 18.000 gledalci s 5:3 premagali Latvijo, lahko računajo na zaključne boje, saj imajo z 12 točkami na drugem mestu dovolj prednosti pred zasledovalci. Sicer so Latvijci na tekmi vodili z 2:0 in 3:1, a so Američani v drugi tretjini najprej izenačili, nato pa z zadetkoma Andrewa Coppa in Dylana Larkina v zadnji tretjini vknjižili novo zmago. Se pa od elitne skupine poslavljajo Italijani, ki so z 1:4 izgubili proti Nemcem, ki so zdaj peti na lestvici.

V skupini B v Parizu tako visokih zmag ni bilo, Finska je po podaljšku s 3:2 po zadetku Markusa Hännikäinena premagala Norvežane, slednji so si s točko še priborili možnost za napredovanje. Slovenija je s kar 2:5 izgubila proti Belorusiji in se s tem poslovila od elitne skupine vsaj za eno leto.

Švicarji po podaljšku premagali Kanadčane

Vodilni v skupini Kanadčani niso zmogli streti odpora Švice, a so kljub temu zadržali vodstvo. Kanadčani so sicer v prvi tretjini povedli z 2:0, v zadnji pa so Švicarji najprej znižali zaostanek na 1:2 in nato po napaki kanadskega vratarja Calvina Pickarda z golom Vincenta Praplana deset minut pred koncem izenačili. V podaljšku je še drugič na tekmi zadel Fabrice Herzog in poskrbel za prvi poraz Kanadčanov na prvenstvu. Kanadčani imajo 13 točk, Švicarji pa enajst, tretji so Čehi (10), četrti pa Finci (9).

Slovenija in Italija se bosta zdaj preselili v divizijo I, medtem ko bosta namesto njiju na SP 2018 na Danskem v Koebenhavnu in Herningu med elito igrali reprezentanci Avstrije in Južne Koreje.