21 ogledov

Tina ostala četrta, Ana pridobila 14 mest

Maze ženski veleslalom Aspen
1/8
Na veleslalomu v Aspnu je slavila Avstrijka Eva-Maria Brem pred rojakinjo Kathrin Zettel (+0,59) in Italijanko Federico Brignone (+1,36). Tina Maze je ostala na četrtem mestu (+1,41), ki ga je držala že po prvi vožnji, Ana Drev pa je po najboljšem času finala končala kot 14. (+2,62).

Veleslalom je odprla Švedinja Jessica Lindell-Vikarby, ki pa jo je Anna Fenninger, čeprav je imela na progi nekaj težav, prehitela za šest desetink. Sledil je odstop Tesse Worley, nato pa nastop Mikaele Shiffrin. Američanka je v srednjem delu naredila grobo napako in ostala 35 stotink za Fenningerjevo. Zatem je nastopila Avstrijka Ana-Maria Brem in povsem deklasirala predhodnice, prismučala si je kar 1,88 sekunde naskoka.

S številko sedem je na drugo mesto prismučala Kathrin Zettel, tako da so pred nastopom Tine Maze Avstrijke držale trojno vodstvo. Črnjanka je imela pri prvem vmesnem času že 77 stotink zaostanka za Bremovo, v cilju pa 1,65 sekunde, tako da je prišla na tretje mesto. Mazejevo je nato prehitela še Italijanka Federica Brignone (+1,14). Blizu najboljšim sta v nadaljevanju prišli tudi Michaela Kirchgasser (+1,72) in Elisabeth Goergl (+1,85).

Ana Drev je s številko 33 za vodilno zaostala za 3,38 sekunde in si priborila finale z 28. mestom. Katarina Lavtar je odstopila, Ilka Štuhec pa je bila prepočasna za finale (+5,45) na 46. mestu.

Drevova odlična v drugo

Drevova je odlično opravila z drugo progo in po svojem nastopu dolgo vodila, ugnala jo je šele Norvežanka Nina Loeseth, ki je bila boljša za 36 stotink. Loesethova je ostala na vrhu do nastopa Shiffrinove, desete po prvi vožnji, Američanka je bila namreč v cilju hitrejša za 55 stotink.

Shiffrinove ni premagala niti Fenningerjeva, po veliki napaki v srednjem delu je Avstrijka izgubila pet mest. Sledil je nastop Goerglove, tudi ona ni uspela prehiteti Shiffrinove, zato pa se je bolje odrezala Kirchgasserjeva in pred nastopom Mazejeve prevzela vodstvo z 12 stotinkami prednosti.

Tina ostala četrta

Korošica je z 18 stotinkami naskoka prišla na prvo mesto, na progi ni imela vidnejših težav. Sledila je Zettlova, ki je imela pred Mazejevo 32 stotink naskoka po prvi vožnji, v drugo pa je še dodatno oplemenitila svojo prednost in ugnala Tino za dobrih osem desetink.

Druga po prvi vožnji, Italijanka Brignonejeva, je na drugi progi izgubila veliko časa v srednjem delu, a vseeno prišla na drugo mesto, pet stotink pred Mazejevo. Bremova, ki je imela pred Zettlovo v pred finalom kar 1,33 sekunde prednosti, je v drugo ubranila prvo mesto, na koncu je slavila za 59 stotink.