21 ogledov

Velenjčani dobili generalko pred Ligo prvakov

cehte celje gorenje superpokal Saša Despot
Rokometaši Gorenja Velenja so na derbiju tretjega kola 1. NLB Leasing lige premagali stare rivale Celje Pivovarno Laško (30:28).

Rokometni posladek in tekma najboljših ekip v državnem prvenstvu se je pred 1.100 gledalci razpletla z zmago Velenjčanov. Za obe zasedbi je bil obračun v Rdeči dvorani tudi generalka pred uvodnima tekmama v evropski Ligi prvakov: velenjska zasedba bo konec tega tedna na domačem igrišču gostila švedski Halmstad, celjsko pa čaka gostujoči dvoboj s hrvaško Croatio Osiguranje Zagreb.

Glavna pretendenta za končno zmago v državnem prvenstvu sta tekmo odprla v "bundesligaškem" slogu, po uvodnem "revolveraškem" spopadu pa je v nadaljevanju taktika vendarle dobila prednost pred občasno brezglavim divjanjem po Rdeči dvorani. A tudi obojestranska nekoliko bolj pozicijska igra ni prevesla tehtnice na eno ali drugo stran, do konca prvega polčasa sta se ekipi vseskozi izmenjavali v vodstvu, nobena pa si ni priigrala višje prednosti.

Festival napak

V začetku drugega polčasa sta obe ekipi zapravljali lepe priložnosti kot po tekočem traku, v tem "festivalu napak" pa so bili malenkost bolj zbrani Celjani, ki so si v 41. minuti po realizirani 7-metrovki Gašperja Marguča - pred tem sta kazenska strela zgrešila Ivan Slišković in Luka Žvižej - ter zadetku Sliškovića povedli z 21:18.

Velenjčani se niso predali, v 50. minuti so z golom Janeza Gamsa izenačili na 25:25, ob koncu 53. minute pa z golom Senjanina Burića povedli s 27:26, dobri dve minuti pred koncem pa z zadetkom Klemna Cehteta z 28:27. Zadnji žebelj v celjsko krsto je s 7-metrovke zabil Marko Dujmović za vodstvo z 29:27.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Dujmović s sedmimi, v poraženi pa Slišković z osmimi goli. Celjska ekipa se bo v naslednjem krogu v sredo, 25. septembra, v gosteh pomerila z Ribnico Riko hiše, velenjska pa bo v nedeljo, 29. septembra, gostovala pri trebanjskemu Trimu.