17 ogledov

Zmaji prevedrili Tajfun, Krka suverena

Union Olimpija Krka liga ABA Stožice Rupnik ABA
Košarkarji Uniona Olimpije so v zaostali tekmi 1. kroga lige Telemach za prvaka premagali Tajfun s 70:51 (20:20, 13:20, 11:13, 7:17). Krka je gostovala v Domžalah, kjer je z zmago proti Heliosu (63:71) (19:15, 17:19, 17:16, 10:21) utrdila vodstvo na lestvici.

Košarkarji Uniona Olimpije so dosegli četrto zmago v ligi za prvaka, drugo zaporedno po dveh porazih, ki sta Ljubljančane neprijetno presenetila in ga pahnila v nič kaj zavidljiv poraz. Še drugič v zadnjih štirih dneh - tokrat v zaostali tekmi prvega kroga - so v gosteh premagali Tajfun.

Union Olimpija Real Madrid Evroliga dvorana Stožice Blažič | Avtor: Anže Petkovšek Anže Petkovšek
Union Olimpija se je vrnila v igro za eno od prvih dveh mest v ligi za prvaka, ki več ali manj (razen če ni prvak tretje ali četrtouvrščena ekipa) prinašata nastop v ligi Aba v prihodnji sezoni. Tudi Šentjurčani pa imajo ob izkupičku 2-4 še vse možnosti za uvrstitev v polfinale.

Petnajstkratni prvaki Slovenije so v dvorano Osnovne šole Hruševec privabili rekordno število gledalcev, ki so uživali v veliko bolj izenačeni predstavi kot v sredo v Stožicah, kjer so zmaji zmagali z 81:45. Gostitelji so bili še posebej razpoloženi v uvodnih minutah (20:18), nato pa so gostje zaigrali agresivneje v obrambi, tako da Tajfun kar osem minut ni dosegel koša (20:35). V nadaljevanju so Šentjurčani sicer znižali zaostanek, preobrat pa jim ni uspel, saj je imela Union Olimpija dovolj razpoloženih igralcev.

Jaki Blažiču, ki je v prvem polčasu dosegel 15 točk, ob koncu 19 (10 skokov, 12 osebnih napak nad njim), so se v drugem polčasu pridružili Alen Omič (14 točk, 8 skokov), Luka Rupnik (11 točk, trojke 3:4) ter Dino Murić (9 točk, 12 skokov). Pri Tajfunu je dvomestno število točk dosegel le Mladen Primorac (12).

Krka do šeste zaporedne zmage

Košarkarji Krke nadaljujejo pohod proti prvemu mestu po drugem delu lige Telemach. Tudi v šestem krogu ter na zahtevnem gostovanju v Domžalah so ohranili stoodstoten izkupiček in imajo na vrhu razpredelnice še vedno dve zmagi prednosti pred najbližjim zasledovalcem. Helios na drugi strani je doživel že peti poraz, tako da se mu nastop v polfinalu vedno bolj oddaljuje.

Domžalčani so tekmo proti državnemu prvaku odigrali izredno motivirano, bili dolgo časa v igri za zmago, na koncu pa so Novomeščani uveljavili svoje izkušnje in kakovost ter zanesljivo prišli do dveh točk. Zadnjo četrtino je Krka dobila z rezultatom 21:10.

Do tedaj si nobena ekipa ni priigrala občutnejše prednosti, z izjemo uvodnih 8:0 za Helios ali 43:38 za Krko na začetku drugega polčasa. Tudi v zadnji četrtini je bila igra nekaj minut izenačena (55:55), nato pa je Krka preko Anthonyja Andersona, Marka Pajića, ki se je po daljši odsotnosti vrnil v postavo, ter Uroša Lučića naredila delni izid 9:0 in štiri minute pred koncem pobegnila na varno razdaljo (55:64).

Mariborčani naredili nov korak proti polfinalu

Košarkarji Maribor Messerja so zabeležili četrto zmago v ligi za prvaka, s katero so še okrepili možnosti za nastop v polfinalu. Še posebej po porazih Tajfuna in Heliosa. Za Mariborčane pa je to, zanimivo, šele prva zmaga v domači dvorani v letu 2013. Doslej so v tem letu slavili sedemkrat, vselej v gosteh, v dvorani Tabor pa so imeli šest zaporednih porazov.

Zlatorog, ki je pred začetkom lige za prvaka veljal za favorita za vstop med štiri najboljše slovenske ekipe, je izgubil že petič, tako da ga v preostalih štirih krogih - od tega na dveh gostovanjih pri Krki in Unionu Olimpiji - čaka hud boj za dosego cilja.

Mariborčani so zasluženo prišli do pete zmage doma v sezoni v dvanajstih nastopih. Bili so boljši praktično vseh štirideset minut. Do prve občutnejše prednosti (31:21) so prišli na začetku druge četrtine, do odločilne pa v tretjem delu igre, ki so ga dobili z 22:13. Pred zadnjimi desetimi minutami so imeli 12 točk naskoka, ki so ga rutinirano zadržali do konca.