37 ogledov

Zvezda brez poraza tudi v Novem mestu

Krka - Crvena zvezda KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI
Košarkarji novomeške Krke so v 5. krogu lige Aba izgubili proti beograjski Crveni zvezdi s 56:67 (17:19, 32:42, 43:53).

Novomeščani so po zmagi v uvodnem krogu zdaj nanizali tri zaporedne poraze v ligi Aba. Na drugi strani je Crvena zvezda še stoodstotna, tudi tokrat je bila z izjemo prve četrtine ves čas v prednosti. Krka je odigrala sicer tekmo manj kot tekmeci.

Novomeščani so tekmo dobro začeli in povedli z 11:4, a so Beograjčani kmalu ujeli priključek in prvo četrtino dobili z 19:17, v drugi četrtini pa so že naredili razliko, ki so jo nato držali bolj ali manj vso tekmo. V 16. minuti so že vodili za deset točk, tik pred koncem polčasa pa za 12.

V tretji četrtini so povedli že za 14 točk, v zadnjo pa šli spet s prednostjo plus 10. Ko je Marko Gudurić v 38. minuti zadel za 63:50, je bil zmagovalec odločen. Najvišja prednost na tekmi je znašala 17 točk v 39. minuti.

Najboljši strelec pri domačih in na tekmi je bil Marko Luković s 24 točkami, pri gostih jih je deset manj dosegel Stefan Jović. Mejo desetih točk je pri domačih presegel le še Sandi Čebular, zbral je 12 točk, pri šestih pa sta se zaustavila Žiga Dimec in Ronald Lee Curry.