Ste videli novo električno razkošje Emmanuela Macrona?

Foto: DS DS N°8, limuzina francoskega predsednika Foto: DS DS N°8, limuzina francoskega predsednika Foto: DS DS N°8, limuzina francoskega predsednika Foto: DS DS N°8, limuzina francoskega predsednika
Francoski predsednik Emmanuel Macron je postal prvi predsednik republike na svetu, ki uporablja 100 % električno uradno vozilo.
Oglej si celoten članek

Znamka DS je izkoristila slavje ob 80. obletnici konca druge svetovne vojne, ko je Francija skupaj z zavezniki porazila nacistično Nemčijo, z zelo simbolno gesto - francoskemu predsedniku so pripravili novo limuzino, ki temelji na še ne uradno predstavljenem modelu DS N°8.

Do 750 kilometrov dosega, še baterije francoske

Gre za ekskluzivno različico novega zastavonoše znamke DS Automobiles, ki bo na trg zapeljal septembra 2025.

Z dosegom 750 km in baterijami francoskega podjetja ACC je DS N°8 tehnološka in oblikovna mojstrovina, pravijo pri francoski premijski znamki, katere korenine sodelovanja z Elizejsko palačo segajo desetletja v preteklost.

Limuzina PRESIDENTIAL DS N°8 namreč nadaljuje skoraj 70-letno tradicijo sodelovanja znamke DS s francoskim predsedstvom – vse od legendarnega DS 19 generala de Gaulla do nedavne DS 7 ÉLYSÉE.

V zadnjem času je predsedniška palača uporabljala prilagojena modela DS 5 in DS 7. 

Foto: DS DS N°8, limuzina francoskega predsednika

Veliko mojstrov na delu

Predsedniški DS N°8 ima unikatno modro barvo Sapphire Blue, osvetljeno masko z motivom modre, bele in rdeče, ter emblematične detajle, izdelane posebej za to priložnost. Sodelovalo je več francoskih mojstrskih hiš: Lison de Caunes s slamnato intarzijo, Atelier Lognon z ročno gubanimi tekstilnimi materiali, MÉTAPHORES z luksuznim satenom in mojstri tapetništva znamke DS z notranjostjo iz usnja nappa in alkantare v barvi Dream Blue.

Za vrhunski zvok je poskrbelo podjetje Focal, varnostne prilagoditve pa je izvedel specialist za blindirana vozila Centigon.

Foto: DS DS N°8, limuzina francoskega predsednika

Predsedniški DS N°8 bo prvič javno razstavljen med 21. in 25. majem 2025 na razstavi Révélations v Grand Palais, kjer bo simbol francoske ustvarjalnosti, inovacij in trajnostne mobilnosti. Z novo limuzino DS znova dokazuje, da zna umetnost potovanja povezati z najsodobnejšo tehnologijo in političnim protokolom.

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 3

  • 16:58 18. Junij 2025.

    🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲

  • 07:54 14. Maj 2025.

    Cena?

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.