Deset stvari, ki vas bodo presenetile

Foto: Žurnal24 Vsaka steklena lepotica je malo drugačna. Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24
V petek se vam predstavlja deset malo drugačnih oblikovalskih domislic. Zabavnih, presenetljivo lepih in še kakšnih.
Oglej si celoten članek

Najboljši in najbolj zdrav pomarančni sok je tisti, ki ga iztisnemo doma. Popoln objem bi lahko prevedli ožemalnik, ki nima veliko skupnega z običajnim ožemalnikom citrusov. V kuhinjah bo najbrž stal tudi retromoderen grelnik vode za čaj, ki so ga navdihnili ruski samovarji.

Tank in jezik
Ameriški zvezdnik Pharrell Williams že dolgo ni le glasbenik. Najprej je pomežiknil modi, rad pa pomežikne tudi notranjemu oblikovanju. In nastal je stol, katerega noge spomnijo na tankovske gosenice. Veliko bolj čuten (in zaradi cene prav tako namenjen le redkim) je stil Tongue-in-Cheek, "poklon jeziku v slogu burnih šestdesetih in sedemdesetih".

Bilo je nekoč ...
Veliko oblikovalcev se rado spopada z zvočniki. Majhen leseni, “starodobni” zvočnik, na katerega se priključi MP3 predvajalnik, zna biti tudi radio oziroma tranzistor, njegova antena pa je hkrati ročaj za prenašanje te simpatične domislice. Ko se knjižna polica “uleže”, se uležejo tudi knjige, knjižna polica Aisse Logerot pa je zaradi svoje oblike lahko tudi klubska mizica, njene čiste linije pa so zagotovilo, da se bo ujela skoraj s katerim koli kosom ali slogom pohištva.
Če ne morete pozabiti svojih najljubših legokock, vas vsaj malo lahko potolažita denarnica ali obesek za ključe, “oblečena” v legokocke. Stene pa razveselite s stenskim nalepkami, ki so lahko zelo izvirne. Noj ali angelska krila?

Knjiga, ki sveti
In še svetloba. Da si je lučka Book Light (ki je lahko stropna ali stoječa oziroma namizna lučka) obliko sposodila pri knjigah, je jasno na prvi pogled. Prelepe luči, ki jih dela ameriški Niche Modern, pa so narejene iz ročno pihanega stekla, zato niti dve nista popolnoma enaki. Ne spreglejte fotogalerije.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.