Ob 10. uri se na velenjskih ulicah, natančneje na Cankarjevi ulici poveselite z uličnimi glasbeniki. Središče mesta bodo namreč zasedli glasbeniki, ki poznajo vse najboljše kotičke v največjih mestih ter z moderno glasbo in unikatnimi inštrumenti povsod zvabljajo cekine v klobuke.
Na travnik pred domom kulture v Velenju se podajte ob 10.30, ko bo Urška Ličef predstavila prvi samostojni ulično-gledališki projekt z naslovom Čas, ki je prepleten z akrobatiko, humorjem in drugimi ulično-gledališkimi elementi. Po slastnem kosilu se ob 17. uri v Sončnem parku udeležite odprtja Geodezične kupole, najmodernejše arhitekturne stvaritve, ki bo obogatila Velenje, medtem pa bo v parku potekal tudi tradicionalni turnir ulične košarke.
Ob 20. uri pa ste vabljeni v atrij Velenjskega gradu, kjer boste priča uradnemu odprtju festivala. Ob 22. uri sledi še koncert ŠKM Bande in Khude, ki mu boste lahko prisluhnili na eMCe placu. Vstopnine ni!