Legokocke na povsem nov način

Foto: Žurnal24 Legokocke so ena od najustvarjalnejših igrač.
Lego, 75 let stara danska tovarna, ki se je po njenih legokockah marsikdo spominja iz najmlajših let, je presegla samo sebe.
Oglej si celoten članek

Pred kratkim so na sejmu igrač v Londonu predstavili kocke, iz katerih lahko otrok najprej sam sestavi izvirno namizno igro (namizne igre so monopoli, človek ne jezi se …) in jo nato igra. Ko se naveliča, lahko razdre konstrukcijo in jo znova sestavi ter uživa v novi različici igre.

Strokovnjaki za igrače so bili navdušeni, mnogi pa menijo, da lahko inovacija industriji namiznih iger povrne zagon, saj ji kljub uspehu velikanov, kot sta Monopoly in Scrabble, ne gre najbolje. Lani so v Veliki Britaniji namreč zabeležili kar 30-odstotni padec prodaje.

Lego bo spet hit
"Medtem ko se poskuša večina podjetij obdržati na okopih stare slave, so pri Legu še enkrat pokazali domiselnost. Izmislili so si nekaj povsem novega, kar je prava redkost v svetu igrač," je bil poln hvale Peter Jenkinson, urednik spletnega portala Toyology. "Menim, da je ideja zelo, zelo izvirna in bistra. Ni pogosto, da vidiš kaj takšnega. To bo pravi hit," dodaja Stuart Grant, vodja nabave pri največjem neodvisnem podjetju The Entertainer, ki se ukvarja z igračami.

Igrače bodo stale od osem do 20 funtov in bodo na tržišče prišle poleti. Namenjene bodo otrokom od pet do devet let, predvidevajo pa, da bodo primerne tudi za mlajše. Če bodo otroci med igro izgubili kakšno kocko, zaradi katere bo igra postala neuporabna, jo bo mogoče nadomestno naročiti prek interneta, še zagotavljajo pri Legu.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.