Miši osumljene umora mačk

Foto: Žurnal24 Miši naj bi bile odgovorne za požar, ki je ubil 100 mačk.
Miši so po vsej verjetnosti povzročiteljice požara, ki je zajel živalsko zavetišče blizu Toronta in ubil skoraj 100 mačk. Pred ognjenimi zublji je bilo rešenih le devet psov, dve mački in ena podgana.
Oglej si celoten članek

Požar v zavetišču je poleg mačk ubil tudi tri pse in nekaj podgan, ki so čakale na posvojitev. Prvotno poročilo predstavnika gasilcev navaja, da naj bi miši ali podgane pregrizle električne žice na stropu, kar je po vsej verjetnosti povzročilo iskro in posledično požar. Pomoč ljubljencev živali, ki so slišali za incident, prihaja iz vseh strani države.

"To, da so prav miši povzročile požar, ki je imel za posledico pogin mačk, je nesrečno naključje in ironija," je dejal predstavniK zavetišča Ian McConachie. "Na žalost so po vsej verjetnosti v požaru poginile tudi miši."

Požar je po zadnjih ocenah povzročil za 250.000 dolarjev škode. Pred ognjenimi zublji je bilo rešenih le devet psov, dve mački in ena podgana. Zaenkrat so živali nameščene v bližnjem mestnem zavetišču, medtem ko prostovoljci že obnavljajo pogorelo zavetišče.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.