Nad kakaduje z orlom in sokolom

Foto: Žurnal24 Tiskovni predstavnik je opozoril, da kakaduji ne bodo poškodovani.
V Melbournu so se odločili, da se bodo v boj proti nadležnim kakadujem, ki uničujejo dragoceno razsvetljavo na njihovem centru za umetnost, podali z orlom in sokolom.
Oglej si celoten članek

Kakaduji v Melbournu s svojimi uničevalskimi nagnjenji povzročajo velike preglavice. Beli, papigam podobni ptiči so doslej naredili škode za več kot 70 tisoč dolarjev, ko so si svoje kljune brusili ob majhne žarnice pri njihovem centru za umetnost.

Pristojni so se zato odločili, da bodo v naslednjih šestih tednih poskušali kakaduje pregnati s pomočjo orla z imenom Zorro, čigar premer kril ima več kot dva metra, in sokolom z imenom Bibi, ki ju bodo nastanili na strehi stavbe.

Tiskovni predstavnik melbournskega umetniškega centra Jeremy Vincent je pojasnil: "Kakaduji so njun naravni plen, tako da je ta odločitev v skladu z zakoni narave. Ptiči ne bodo poškodovani, ker bosta roparici omejeni na stavbo, bo pa njuna prisotnost na stavbi delovala kot strašilo." Dodal je, da bosta orel in sokol na strehi stavbe od jutra do poznega večera, nosila bosta kapici, da bosta ostala mirna ves čas, pa ju bo nadzoroval dreser.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.